غرفه و کانکس میوه فروشی

غرفه و کانکس میوه فروشی

احتمالا شما هم تا به حال به میوه فروشی هایی رسیده اید که در کانکس ساکن هستند. این غرفه ها امروزه بسیار فراگیر شده اند و می توان در قسمت های مختلف شهر و جاده آن ها را دید. این کانکس ها از لحاظ کاری به صورت ویژه برای همین موضوع ساخته شده اند و همه استانداردهای لازم برای میوه فروشی را دارا می باشند. در این مقاله تلاش می کنیم تا ویژگی های مختلف این کانکس ها را بررسی کنیم تا اطلاعات بهتری در این باره داشته باشیم.

ویژگی های غرفه و کانکس میوه فروشی

این سازه ها به دو صورت ثابت و متحرک ساخته شده که هر کدام از آن ها در شرایط خاص خود به کار گرفته می شوند. در همین حال کسانی که مایل به نقل مکان هستند باید از نمونه متحرک استفاده نمایند. چنانچه می خواهید به صورت دائمی در یک نقطه مشخص باقی بمانید بهتر است که نمونه ثابت بهره ببرید. متراژ کانکس میوه فروشی بسیار متنوع است و شامل موارد زیادی می شود. متراژ استاندارد شامل ۶ متری، ۱۲ متری، ۱۸ متری و ۳۰ متری می باشد که بر اساس نوع نیاز می توان آن ها را تهیه نمود. البته نباید فراموش کرد که در صورت سفارش مشتری این ابعاد نیز قابل تغییر خواهد بود. قیمت کانکس در شرایطی که آن را به صورت سفارشی بخواهید کمی بیشتر از نمونه های استاندارد می شود. از لحاظ دسته بندی این سازه ها به عنوان کانکس های سایز متوسط شناخته خواهند شد.

به صورت کلی کانکس میوه فروشی یکی از کانکس های فروشگاهی محسوب می گردد و به همین علت برای آن مواردی مثل پیشخوان نیز ساخته شده است. امکانات این کانکس ها باعث شده تا بسیاری از میوه فروش ها برای شروع کار خود از آن استفاده کنند. یکی از بزرگترین مزیت های این کانکس داشتن کولر می باشد. همانطور که می دانید میوه ها و سبزیجات باید در مکان خنک قرار بگیرند تا تازگی و شادابی خود را حفظ نمایند. به همین دلیل باید کانکس میوه فروشی مجهز به کولر باشد تا میوه ها و سبزیجات پلاسیده نشوند. خوشبختانه کانکس میوه فروشی مجهز به کولر است و می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد. نکته مهم دیگر این است که در این کانکس عایق بندی فوق العاده ای صورت گرفته است. همین امر سبب می شود تا در تابستان محیط داخل کانکس خنک باقی بماند. همچنین در طول زمستان نیز محیط کانکس گرم است و میوه ها و سبزیجات از سرما در امان هستند.

همچنین بخوانید: اهمیت وزن کانکس

غرفه میوه فروشی

 

نکته های جالب درباره کانکس میوه فروشی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کانکس میوه فروشی مجهز به یک یخچال نیز می باشد. بعضی از میوه های خاص حتما باید در محیط یخچالی نگهداری شوند که به همین دلیل یخچال نیز در کانکس قرار داده شده است. این مورد باعث خدمت رسانی بهتر به مشتریان می شود و در نتیجه افراد بیشتری برای خرید به میوه فروشی مراجعه می کنند. همچنین قفسه بندی بسیار خوبی در داخل کانکس اجرا می شود که میزان فضای مفید آن را افزایش خواهد داد. هر کدام از محصولات مختلف به راحتی در قفسه ها جا داده می شوند و بیشترین استفاده از مکان صورت خواهد پذیرفت. از آنجایی که کانکس میوه فروشی یک محل کسب است،‌ باید برای زیباسازی آن نیز فکری اساسی کرد.

 در همین راستا معمولا با استفاده از کامپوزیت فضای بیرونی کانکس را با طرح های زیبا می پوشانند که همین امر موجب جذب مشتریان جدید خواهد شد. در بعضی از موارد برای اینکه عایق بندی بهتر صورت بگیرد از ورق های ساندویچ پانل نیز استفاده می شود. از آنجایی که این ورق جزو بهترین محصولات بازار است می تواند عمل عایق بندی را با بالاترین کیفیت ممکن  انجام دهد. در یک کانکس میوه فروشی مکان مشخصی نیز برای قرار دادن ترازو و سایر وسایل ساخته شده که انجام کارها را راحت تر خواهد کرد. عمر مفید این کانکس ها بسیار زیاد است و تا سالیان متمادی می توان از آن ها بیشترین بهره ممکن را برد.

امکانات های کانکس میوه فروشی

هر کانکس باتوجه به هدفی که برای آن ساخته می شود دارای امکانات و ویژگی های خاصی می باشد، کانکس های میوه فروشی و سبزی فروشی نیز از این قاعده مستثنی نیوده و دارای برخی از ویژگی های زیر می باشد :

  • دارای کولر برای سرمایش کلی محیط کانکس
  • دارای عایق بندی مناسب جهت حفظ دمای متعادل و دلخواه در داخل کانکس
  • دارای یخچال جهت نگهداری موارد مورد نیاز
  • دارای غرفه بندی و قفسه بندی مناسب در داخل کانکس
  • تعبیه محل مناسب قرارگیری صندوق فروشگاهی و ترازو و…
  • استفاده از ورقه های کامپوزیت برای نماسازی بهتر کانکس
  • استفاده از ورقه های ساندویچ پانل و عایق بندی شده
  • محل تعبیه شده برای شستوشوی میوه
  • و…

همچنین بخوانید: کانکس اپن ساید چیست؟

غرفه میوه فروسی

قیمت کانکس میوه فروشی

همانطور که در بالا نیز اشاره شد ، کانکس های میوه فروشی دارای ابعاد مختلفی بودهو امکانات داخلی آن نیز متنوع می باشد ، لذا برای مشاوره رایگان ، کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت کانکس میوه فروشی مد نظر خود با کارشناسان فروش ما در مامیس کانکس تماس حاصل فرمایید.

غرفه میوه فروشی سیار

این نوع کانکس ها به دوحالت طراحی و ساخته می شوند ، حالت اول در واقع همان کانکس ثابت می باشد که در پشت کامیون نصب و سوار می شود ، و از طریق آن جابجا می شود . ولی در حالت دوم ، کانکس به صورت سیار طراحی و ساخته می شود ، به این ترتیب که خود کانکس میوه فروشی سیار دارای چرخ بوده و توسط وسیله نقلیه پیش بینی شده جابجا و منتقل می شود. از نکات مثبت کانکس های سیار به قابلیت انتقال آن به هر نقطه دلخواه می باشد، ولی این کانکس ها نقطه ضعفی نیز دارند که آن هم اندازه کوچک آن هاست ، کانکس های میوه فروشی ثابت این قابلیت را دارند که در هر اندازه ای ساخته شوند ، ولی کانکس های متحرک ، دارای اصول و قواعدی بوده و اندازه آن ها باید استاندارد باشد.

نظرات خود را بنویسید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس