کانتینر 20 فوت

11 اردیبهشت 1396

mamisconex

1 2 - مامیس کانکس

کانتینر 20 فوت HQ

کانتینر 20 فوت High Cube  جعبه های فلزی بزرگی هستند که در ابعاد حدودی 6 * 2.5 متر در طول و عرض در مقدار ارتفاع میباشد ، از این رو به کانتینر های کیوب، کانتینر ارتفاع بلند هم گفته میشود .

کانتینرهای تولیدی کانکس مامیس مطابق با استاندارهای تولید جهانی می باشد . کانکس مامیس می تواند این محصول را در ابعاد ۲۰ فوت (۶ متری) و ۴۰ فوت (۱۲ متری) به مشتریان عزیز ارائه نماید. کانتینرهای دست دوم موجود در شرکت محصول کشورهایی همچون امریکا، ژاپن ، چین و سنگاپور و چندین کشور دیگر می باشند.

جنس بدنه کانتینر ها از ورق های آهن بوده و از ضدزنگ و رنگ برای عایق کاری آن ها استفاده می شود و همچنین در کف آن تخته های روغن اندود قرار می گیرد.

نکات قابل توجه درمورد کانتینرها

**درجه حرارت

فولاد گرما را به خوبی هدایت می کند. کانتینرهایی که برای اسکان مردم استفاده میشوند در محیط با تغییرات شدید دما، باید عایق بندی بهتری نسبت به سازه های دیگر مانند آجر یا چوب داشته باشند.

**عدم انعطاف پذیری

اگرچه کانتینرها را به راحتی می توان با هم ترکیب کرد تا فضاهای بزرگتری ایجاد شود اما ایجاد فضاهای مختلف با توجه به اندازه های استاندارد آن ها گرانتر و زمانبرتر است. کانتینرهای با بیش از 40 فوت نیز وجود دارند که استفاده از آن ها در مناطق مسکونی دشوار می باشد.

**رطوبت

همانطور که گفته شد یک جداره ی فولادی گرما را هدایت می کند، در هوای معتدل، هوای مرطوب داخل بر ضد فولاد با آن ترکیب شده و به زنگ زدگی منجر می شود مگر این که فولاد به خوبی عایق بندی شده باشد.

**موقعیت ساختمانی

در اغلب مواقع اندازه و وزن کانتینر باعث می شود برای جابه جایی آن ها وقراردادنشان بر روی هم نیاز به جرثقیل ضروری باشد.

**مجوزهای ساختمان

استفاده از فولاد برای ساخت و ساز در حالی که ساخت و سازهای صنعتی شایع است، برای ساختمان های مسکونی غیرمعمول می باشد و اخذ مجوزهای آن ممکن در بعضی مناطق مسکونی مشکل باشد چرا که شهرداری ها قبلا با این نوع از ساخت وسازها مواجه نشده اند.

**کف چوبی

کف کانتینرها هنگام ساخت حاوی موادی از حشره کش ها میباشد که قبل از سکونت انسان در آن باید سم زدایی و یا کف ها با متریال دیگری جایگزین شوند.

**حلال ها

حلال های رنگ ها و مواد دیگر استفاده شده ممکن است مضر باشد.

**خسارت

کانتینرها ممکن است در هنگام استفاده به دلیل اصطکاک، ساییدگی، برخورد اتفاقی و یا نیروی بارهای وارده ی بیش از اندازه استاندارد آسیب های جدی ببینند و اگر قاب کانتینرها دچار تاب و یا پیچش شده باشد اغلب از رده خارج می شوند.

**ضعیف بودن سقف

اگرچه دو انتهای کانتینر بسیار قوی است اما سقف آن قوی نیست و محدودیت وزن 300 کیلوگرم پیشنهاد می گردد.

 

اشتراک گذاری با:

نظرات خود را بنویسید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس