کانتینر 20 فوت

خرید کانتینر 20 فوت + مشخصات فنی و انواع کانتینر 20 فوت

یکی از پرکاربردترین نوع کانتینرها در صنعت حمل و نقل استفاده از کانتینر 20 فوت است. این نوع کانتینر با توجه به ویژگی های خاصی که در بارگیری و جابجایی کالا و محصولات دارد در ابعاد با طول 6، عرض 2.4 و ارتفاع 2.75متر طراحی و ساخته می شود. از این نوع کانتینر برای حمل و نقل زمینی و دریایی استفاده می شود.

کانتینر 20 فوت چیست

در حمل و نقل دریایی و زمینی از کانتینر 20 فوت استفاده می شود. در بعضی موارد بعد از پایان کار حمل و نقل با کانتینر 20 فوت از این نوع کانتینر به عنوان انبار و موارد مشابه کاربرد دارد. این نوع کانتینر با ابعاد و اندازه مناسب و از نظر امنیت برای سکونت به عنوان کیوسک های فروشگاهی و خدماتی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع کانتینر 20 فوت

کانتینرهای 20 فوت با توجه به نوع کاربرد و جنس بدنه ساخته شده انواع مختلفی دارند. همانطور که در مقاله کانتینر روباز گفتیم این نوع کانتینر ها بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. انواع کانتینرهای 20 فوت مورد استفاده در صنعت حمل و نقل کالا و محصولات به صورت دریایی و زمینی به شرح ذیل است:

 • کانتینر 20 فوت خشک
 • کانتینر 20 فوت یخچالی
 • کانتینر 20 فوت روباز و پهلو باز
 • کانتینر 20 فوت عایق بندی شده
 • کانتینر 20 فوت مخزن دار
 • کانتینر 20 فوت حرارتی
 • کانتینر 20 فوت تهویه دار

کاربرد کانتینر 20 فوت

در حمل و نقل کالاها و محصولات در دریا  و زمینی از انواع کانتینر با توجه به نوع کاربرد استفاده می شود.یکی از مهمترین نوع این کانتینرها، کانتینر 20 فوت که از نوع کانتینرهای روباز است. کاربرد کانتینر به شرح ذیل است:

 • بارگیری و حمل و نقل کالا و محصولات به راحتی
 • توانایی آمارگیری کالاها و محصولات بارگیری شده
 • جلوگیری از سرقت کالا و محصولات بارگیری شده
 • محافظت از کالا و محصولات ارسالی از آسیب و خسارت
 • حمل کالاهای بدون بسته بندی به شکل فله ای مانند محصولات کشاورزی،شکر و قند، ماسه ، شن

مزایای استفاده از کانتینر 20 فوت

کانتینرهای 20 فوت برای حفاظت و نگهداری کالاها و محصولات بهترین انتخاب است. این نوع کانتینرها دارای دربهای ضد سرقت هستند که حمل و نقل و جابجایی کالاها با اطمینان صورت می گیرد. بنابراین با توجه به این ویژگی کانتینرهای 20 فوت محصولات و کالاها از سرقت حفاظت می شوند.  کانتینر 20 فوت در برابر نور خورشید، باران و برف مقاومت زیادی دارد و محصولات و کالاها در امان می باشند. همچنین آمارگیری کالا ها و محصولات به وسیله کانتینرهای 20 فوت آسان و جابجایی کالاها به انبار بدون مشکل انجام می شود.

166384686440 - مامیس کانکس

معایب استفاده از کانتینر 20 فوت

استفاده از کانتینر 20 فوت در حمل و نقل کالا و محصولات علاوه بر مزایای زیاد، معایبی نیز دارد که شامل موارد ذیل است:

 • بعد از بارگیری و تخلیه محصولات و کالاها در مقصد هزینه اضافی برای برگشت کانتینر به مبدا باید پرداخت شود. بنابرای هزینه اضافی ایجاد می شود.
 • برای حمل و نقل و بارگیری کالا و محصولات در کانتینر 20 فوت نیاز به تجهیزات ویژه برای بارگیری و تخلیه کالا و محصولات است.
 • استفاده از این نوع کانتینر برای حمل و نقل کالا و محصولاتی که وزن زیادی ندارند، باعث اتلاف هزینه ها می شود.
 • خسارت
  کانتینرها ممکن است در هنگام استفاده به دلیل اصطکاک، ساییدگی، برخورد اتفاقی و یا نیروی بارهای وارده ی بیش از اندازه استاندارد آسیب های جدی ببینند و اگر قاب کانتینرها دچار تاب و یا پیچش شده باشد اغلب از رده خارج می شوند.
 • ضعیف بودن سقف
  اگرچه دو انتهای کانتینر بسیار قوی است اما سقف آن قوی نیست و محدودیت وزن 300 کیلوگرم پیشنهاد می گردد.

قیمت کانتینر 20 فوت

قیمت کانتینر 20 فوت با توجه به نوع کاربرد و مواد ساخته شده متفاوت است. همچنین عواملی مانند شرکت تولید کننده کانتینر، سال تولید کانتینر و رعایت استانداردهای درج شده در تعیین قیمت کانتینر موثر است. بهتر است قبل از هر اقدام برای خرید انواع کانتینر با کارشناسان متخصص و مجرب شرکت مامیس تولید کننده انواع کانتینر و کانکس تماس بگیرید تا مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. شرکت مامیس یکی از شرکت های معتبر تولید کننده انواع کانتینر و کانکس است که محصولات خود را با قیمت مناسب، کیفیت بالا بر طبق استانداردهای لازم در اختیار مشتریان قرار می دهد.

خرید کانتینر 20 فوت از مامیس

مامیس یکی از شرکت های تولید کننده کانکس و خانه های پیش ساخته است. قبل از هر اقدام برای خرید کانتینر با کارشناسان متخصص شرکت مامیس تماس بگیرید تا در سریعترین زمان ممکن کانتینر مورد نظر شما را به زیباترین شکل طراحی می کنند.

خدمات شرکت مامیس در ساخت کانتینر

 1. استفاده از مواد درجه یک در ساخت کانکس ها و کانتینرها: استفاده از مواد و تجهیزات درجه یک و با کیفیت مهمترین مرحله در ساخت کانتینرها و کانکس ها است.
 2. طراحی مهندسی و نرم افزاری: شرکت مامیس به بهره گیری از افراد متخصص و مجرب تمام طرح های تولیدی را به صورت نرم افزاری و مهندسی طراحی و تولید می کند.
 3. سرعت عمل در کار تولید: یکی از مهمترین ویژگی های شرکت مامیس کانکس سرعت عمل در طراحی و تولید انواع کانتینر و کانکس است. نیروهای ماهر و متخصص در شرکت مامیس  فرایند تولید را با سرعت و دقت بالا انجام میدهند.
 4. تنوع محصولات مامیس کانکس: محصولات شرکت مامیس متنوع و در طرح های مختلفی تولید می شوند. این مجموعه از مهندسین متخصص در طراحی و تولید انواع کانتینر و کانکس استفاده می کند.

کانتینر 20 فوت HQ

کانتینر 20 فوت High Cube  جعبه های فلزی بزرگی هستند که در ابعاد حدودی 6 * 2.5 متر در طول و عرض در مقدار ارتفاع میباشد ، از این رو به کانتینر های کیوب، کانتینر ارتفاع بلند هم گفته میشود .

کانتینرهای تولیدی کانکس مامیس مطابق با استاندارهای تولید جهانی می باشد . کانکس مامیس می تواند این محصول را در ابعاد ۲۰ فوت (۶ متری) و ۴۰ فوت (۱۲ متری) به مشتریان عزیز ارائه نماید. کانتینرهای دست دوم موجود در شرکت محصول کشورهایی همچون امریکا، ژاپن ، چین و سنگاپور و چندین کشور دیگر می باشند.

جنس بدنه کانتینر ها از ورق های آهن بوده و از ضدزنگ و رنگ برای عایق کاری آن ها استفاده می شود و همچنین در کف آن تخته های روغن اندود قرار می گیرد.

مشخصات فنی کانتینر 20 فوت

درجه حرارت

فولاد گرما را به خوبی هدایت می کند. کانتینرهایی که برای اسکان مردم استفاده میشوند در محیط با تغییرات شدید دما، باید عایق بندی بهتری نسبت به سازه های دیگر مانند آجر یا چوب داشته باشند.

عدم انعطاف پذیری

اگرچه کانتینرها را به راحتی می توان با هم ترکیب کرد تا فضاهای بزرگتری ایجاد شود اما ایجاد فضاهای مختلف با توجه به اندازه های استاندارد آن ها گرانتر و زمانبرتر است. کانتینرهای با بیش از 40 فوت نیز وجود دارند که استفاده از آن ها در مناطق مسکونی دشوار می باشد.

رطوبت

همانطور که گفته شد یک جداره ی فولادی گرما را هدایت می کند، در هوای معتدل، هوای مرطوب داخل بر ضد فولاد با آن ترکیب شده و به زنگ زدگی منجر می شود مگر این که فولاد به خوبی عایق بندی شده باشد.

موقعیت ساختمانی

در اغلب مواقع اندازه و وزن کانتینر باعث می شود برای جابه جایی آن ها وقراردادنشان بر روی هم نیاز به جرثقیل ضروری باشد.

مجوزهای ساختمان

استفاده از فولاد برای ساخت و ساز در حالی که ساخت و سازهای صنعتی شایع است، برای ساختمان های مسکونی غیرمعمول می باشد و اخذ مجوزهای آن ممکن در بعضی مناطق مسکونی مشکل باشد چرا که شهرداری ها قبلا با این نوع از ساخت وسازها مواجه نشده اند.

کف چوبی

کف کانتینرها هنگام ساخت حاوی موادی از حشره کش ها میباشد که قبل از سکونت انسان در آن باید سم زدایی و یا کف ها با متریال دیگری جایگزین شوند.

حلال ها

حلال های رنگ ها و مواد دیگر استفاده شده ممکن است مضر باشد.

نظرات خود را بنویسید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس