کانکس ویژه بحران

کانکس بحران – خرید کانکس مدیریت بحران در تهران

سالانه در بسیاری از شهرهای کشور در اثر رخداد بلایای طبیعی چون سیل و زلزله شهروندان بسیاری بی‌خانمان می‌شوند. در چنین شرایط بحرانی باید هر چه زودتر اقداماتی جهت تأمین رفاه و اسکان شهروندان بی‌خانمان صورت گیرد تا در مراحل بعد سایر اقدامات بازسازی و نوسازی ساختمان‌ها انجام شود.

طبیعتاً اقدام به ساختن و بازسازی ساختمان‌های فروریخته شده بسیار زمان‌بر است، اما با استفاده از برخی سازه‌های آماده و بهینه‌شده می‌توان اسکان موقت شهروندان را تأمین کرده و هم‌زمان اقدامات مربوط به نوسازی و بازسازی را انجام داد. بهترین نوع سازه‌های از پیش ساخته شده کانکس است که نوع مختص مرتبط با این شرایط کانکس بحران نام دارد. این نوع کانکس‌ها تمامی امکانات موردنیاز و مدرن برای سکونت افراد را داشته و سریعاً نصب و راه‌اندازی می‌شوند.

کانکس بحران چیست؟

امروزه به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی بلافاصله بعد از رخداد بلایای طبیعی و بروز خسارات مالی اعم از فروریختن ساختمان‌ها، سازمان مدیریت بحران از کانکس‌های آماده با امکانات مدرن برای تأمین رفاه و آسایش مردم خسارت‌دیده استفاده می‌کند. کانکس بحران در ابعاد و سایزهای مختلف ساخته شده و از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

نقش کانکس مدیریت بحران در شرایط خاص

به هنگام بروز بلایای طبیعی چون سیل و زلزله ممکن است بسیاری از ساختمان‌های اداری، مسکونی و درمانی فروریخته و یا بخش‌هایی از آن‌ها دچار آسیب‌های جدی شوند. در اثر این اتفاق ممکن است بسیاری از شهروندان زیر آوار مانده و دچار زخم و آسیب‌های جدی شوند.

در چنین شرایطی انتقال تمامی شهروندان آسیب‌دیده به مرکز شهر یا مناطقی که با سیل و زلزله مواجه نشده‌اند، بسیار زمان‌بر بوده و ممکن است بیمار جان خود را از دست دهد. اما با نصب سریع انواع کانکس بحران در نزدیکی مناطق زلزله‌زده و سیل‌زده می‌توان کادر درمانی را در داخل کانکس مستقر کرده و بیماران را جهت درمان به این اتاقک‌ها منتقل کرد. افزون بر این موارد همان‌ گونه که در مطالب بالا گفته شد می‌توان تعداد زیادی از این نوع کانکس‌ها را در مدت بسیار کمی در منطقه آسیب‌دیده مستقر کرد.

کانکس گردشگری

ویژگی‌های کانکس بحران

یکی از ویژگی‌های خاص و کارآمد کانکس بحرانی مقاوم بالای آن در برابر زلزله است. این نوع سازه‌ها در سطوح بالاتر از زمین قرار گرفته و به همین دلیل به هنگام بروز زلزله هم‌زمان با لرزش و جابه‌جایی زمین بدون مقاومت خاصی نسبت به لرزش حرکت کرده و فرایند انتقال نیرو بدون بروز خسارات جانی و مالی انجام می‌شود.

این نوع کانکس‌ها در مناطق سیل‌زده نیز استفاده می‌شوند، اما بایستی به محل استقرار آن‌ها دقت بسیار زیادی کرد تا در صورت بروز مجدد سیل ساکنین این سازه‌ها از سیل در امان باشند. از دیگر ویژگی‌های کانکس بحران می‌توان به مقاومت بسیار بالای آن در برابر آتش‌ سوزی نیز اشاره کرد.

عایق گرمایشی و سرمایشی

در ساخت دیواره‌ها و سقف کانکس بحران از روکش‌های عایق گرمایشی و سرمایشی استفاده می‌شود تا از نفوذ سرمان در فصل‌های سرد و نفوذ گرما در فصل‌های گرم به داخل کابین جلوگیری شود. افزون بر این موارد این نوع کانکس‌ها در برابر بارندگی نیز بسیار مقاوم بوده و از نفوذ رطوبت به داخل کابین جلوگیری می‌کند. به همین جهت از انواع کانکس بحران در علاوه بر بسیاری از شهرهای کشور در مناطقی با شرایط جوی ناپایدار و پرباران نیز استفاده می‌شود.

موارد کاربرد کانکس بحران

بسیاری از ارگان‌های دولتی برای مدیریت هرچه بهتر شرایط بحرانی در نزدیکی مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده کانکس‌های بحران را مستقر می‌کنند تا از نزدیک شرایط بحرانی را مدیریت کنند. در این نوع کانکس‌ها می‌توان فرایند سیم‌کشی را انجام داده و از تجهیزات برقی نیز استفاده کرد.

امکانات و تجهیزات مورد استفاده در کانکس بحران

در انواع کانکس بحران به منظور دسترسی سریع‌تر و آسان‌تر نیروهای کمکی و امدادی از تجهیزاتی چون کپسول آتش‌نشانی، جعبه کمک‌های اولیه، تجهیزات پزشکی و… استفاده می‌شود. از این نوع کانکس‌ها نیز با پارتیشن‌بندی اتاق‌خواب، آشپزخانه و… برای اسکان خانواده‌های زلزله‌زده و سیل‌زده استفاده می‌شود.

ویژگی های کانکس بحران

مشخصات فنی کانکس بحران

در ساخت شاسی کف کانکس بحران از IPE با نمره 14 به شکل دور کلاف استفاده می‌شود، علت این امر مستحکم‌سازی هرچه بیشتر شاسی در برابر مواردی چون زلزله است. در بخش اسکلت کف و بدنه این سازه از پروفیل‌های استاندارد 80*80 یا 40*40 با قطر 2 میلی‌متر استفاده می‌شود.

کانکس بازیافت شهرداری

به منظور جابه‌ج÷ایی ایمن و راحت با جرثقیل این نوع کانکس‌ها 4 عدد ناودانی آهنی با نمره 10 به شاسی سازه جوش داده می‌شوند. پوشش داخلی و خارجی سقف این کانکس از نوع ساندویچ پانل بوده و با ماده تزریقی پلی‌یورتان به صورت کامل عایق‌بندی می‌شود.

تولید انواع کانکس بحران در شرکت صنعتی مامیس کانکس

انواع کانکس بحران در اندازه‌ و امکانات مختلف بنا بر سفارش ارگان‌های دولتی ساخته می‌شوند. در شرکت مامیس کانکس برای ساخت این نوع کانکس‌ها از بهترین و باکیفیت‌ترین متریال‌ها استفاده می‌شود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت کانکس بحران بسته به نوع پارتیشن‌بندی، کاربری، نوع متریال استفاده شده و سایز متفاوت است.

نظرات خود را بنویسید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس