کانکس کارگاهی چیست؟

کانکس کارگاهی چیست؟

6 دی 1399

mamisconex

کانکس ها امروزه جای بیشتر سازه های سنتی را گرفته و در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از کانکس کارگاهی در بعضی از پروژه های ساختمانی و یا پروژه هیا عمرانی باعث کاهش هزینه ها در این بخش شده است. در این مقاله با این کانکس و ویژگی های آن بیشتر آشنا می شوید.

کانکس کارگاهی

معمولا در محل هایی که پروژه های ساختمانی در حال احداث باشند از کانکس کارگاهی به دلایل مختلفی بهره برده می شود. استفاده از این نوع کانکس ها به چند دلیل مهم صورت می گیرد اما مهمترین علت استفاده از این کانکس ها شاید حمل و نقل ساده و سرعت در ساخت و مونتاژ آن باشد. این سازه ها در ابعاد مختلف با توجه به تعداد افرادی که قصد استفاده از آن را دارند تولید می شود. همچنین امکانات این سازه نیز با توجه به نوع کاربری آن متفاوت است. بعضی از کانکس های کارگاهی برای اسکان کارگران این پروژه ها در نظر گرفته می شود. این گونه معمولا دارای بیشترین امکانات رفاهی و زندگی برای این افراد است. اما در صورتی که از کانکس کارگاهی تنها برای برگزاری جلسات و یا دفاتر کار استفاده شود داشتن امکانات رفاهی در حد بالا زیاد مد نظر قرار نمی گیرد.

کانکس کارگاهی چیست؟

ویژگی های کانکس های کارگاهی

یکی از دلایل که در محل پروژه های عمرانی و یا پروژه های در حال ساخت از کانکس کارگاهی استفاده می شود اسکان کارگران در محل پروژه است. برای همین این سازه ها باید دارای بیشترین ویژگی و امکانات برای زندگی باشند. از مهمترین ویژگی هایی که این کانکس ها را برای زندگی مناسب می نماید مقاومت بالا و عمر زیاد این سازه ها است. اسکلت و شاسی این کانکس ها از تیر آهن با ضخامت و قطر زیاد تولید شده است برای همین استقامت آنها در مقایسه با کانکس هایی نظیر اداری و یا مطبوعاتی بسیار زیاد است.

اتصالات کانکس کارگاهی نیز همانند بدنه از نوع مقاوم و جوشی است که آن را در برابر انواع صدمات و آسیب ها مقاوم می کند. کانکس کارگاهی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت، سرما و گرما، آلودگی و حشرات دو بار قیرپاشی و قیر گونی می شود. کف کانکس نیز برای مقاوم سازی و عدم نفوذ رطوبت از تخته استفاده شده است.

کانکس کارگاهی چیست؟

مزایای کانکس کارگاهی

جنس بدنه و سقف از متریال مقاوم و با کیفیت تولید شده است.
برای عایق کاری کانکس های کارگاهی از فوم های مرغوب با دانسیته بالا استفاده می شود.
بدنه و کف دو بار قیر گونی می شود.
ورق های مصرفی در این نوع از نوع ورق خمکاری شده است.
دیواره ها و سقف قابل شستشو و ضد آب می باشند.
درب و پنجره ها در کانکس کارگاهی از نوع دو جداره و ضد سرقت می تواند نصب شوند.
ابعاد در این کانکس ها قابل تغییر و به دلخواه مشتری قابل تولید است.
برای سیستم برق کشی سازه از انواع کلید و پریز و کنتور مینیاتوری در آن می توان نصب نمود.
مقاوم در برابر زلزله، نور خورشید و باران و برف

کانکس کارگاهی چیست؟

انواع کانکس های کارگاهی

معمولا این نوع کانکس ها از نوع سبک و در ابعاد مشخص تولید می شوند. اما بسته به نظر مشتری می توان هر قسمت کانکس کارگاهی را به دلخواه تغییر داد.

کانکس های سبک کارگاهی نوع بسیار رایج آن است. اما در بعضی از مواقع کانکس کارگاهی سنگین نیز در محل پروژه ساخته می شود. در این نوع ضخامت و قطر تیرآهن مصرفی بسیار بیشتر بوده و وزن بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد.

کانکس های کارگاهی در انواع ساندویج پانل و سادینگ تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند.

کانکس کارگاهی چیست؟

قیمت کانکس کارگاهی

قیمت کانکس های کارگاهی به عوامل مختلفی بستگی پیدا می کند. اما چند عامل مهم تعیین کننده قیمت نهایی این سازه است. از جمله این عوامل به این تعداد اشاره می کنیم.

ابعاد کانکس های کارگاهی

متریال بدنه
نوع کانکس، همان طور که گفته شد کانکس در نوع سبک و سنگین تولید می شود.
امکانات رفاهی نصب شده در کانکس
نوع عایق بندی آن
تک اتاقه یا دو اتاقه بودن آن
یک طبقه یا دو طبقه بودن
به علت مصرف آهن در کانکس های کارگاهی نوسانات بازار آهن قیمت این سازه را افزایش و یا کاهش می دهد.

کانکس کارگاهی چیست؟

فروش کانکس کارگاهی

برای خرید کانکس در انواع مختلف با متریال های با کیفیت و مرغوب می توانید به سایت ما مراجعه و نسبت به سفارش نوع کانکس مورد نیاز خود اقدام فرمایید. برای دریافت لیست قیمت و نحوه ثبت سفارش می توانید به صورت حضوری و یا غیر حضوری نیز اقدام کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت کانکس می توانید با مراجعه به سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری با:

نظرات خود را بنویسید


اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس