کانکس اتاق کنترل

کانکس اتاق کنترل و شرایط خرید آن در تهران

کانکس اتاق کنترل همان گونه که از نامش مشخص است محل قرار گرفتن تجهیزات کنترل دستگاه است که اپراتور، دستگاه مربوطه را به کمک همین تجهیزات هدایت و کنترل می کند. قبل از خرید این اتاق از پیش ساخته شده لازم است شرایط خاصی فراهم باشد که در ادامه مطلب تمام اطلاعات لازم درباره آشنایی با این اتاق، شرایط خرید و معیار های خرید آن را تشریح خواهیم کرد.

کانکس اتاق کنترل چیست؟ 

کانکس اتاق کنترل به منظور افزایش ایمنی فضا و امنیت اپراتور طراحی شده است. این فضا مانند یک ناظر اصلی یا ایستگاه کنترل ایفای نقش میکند. در واقع ایجاد ارتباط، کنترل، نظارت،  پاسخگویی و تصمیم گیری کار هایی هستند که در این فضا اجرا می شوند. در این فضای پیش ساخته شده تجهیزاتی چون میز، ابزار های کنترل دستگاه، دیوار ویدئو و غیره وجود دارند. وجود یک دیوار کامل ویدئو به کاربر این امکان را می دهد تا کلیه دستگاه یا فضا، زیر نظر او باشد.

بیشتر بخوانید: کانکس سوئیسی

این اتاق پیش ساخته شده در مشاغلی چون عمران و ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد. هر چند گاهی در شهر بازی ها برای اتاق توزیع بلیط یا اتاق فرمان وسایل بازی نیز استفاده می شود. در واقع باید با توجه به شرایط نیاز خریدار در بین تنوع این فضای پیش ساخته شده یکی را انتخاب کرد.

 شرایط خرید کانکس اتاق کنترل در تهران

کانکس اتاق کنترل از تنوع و مدل های زیادی برخوردار است. دلیل تنوع در این مدل ها وجود تنوع در دستگاه هایی است قرار می باشد شما در این فضای پیش ساخته ان را نظارت کنید. در نتیجه قبل از خرید باید نوع دستگاهی که قرار است آن را فرماندهی کنید و شرایط و محیط استفاده از آن را در نظر داشته باشید. چرا که هر سازه متناسب با دستگاه مشخصی طراحی شده است.

در واقع سازه ها از نظر سایز، تجهیزات اجرایی آن، نوع مصالح و موادی که در نمای خارجی و داخلی و طرح ظاهری آنها متفاوت می باشند. در ادامه مطلب شما را با انواع این سازه ها آشنا خواهیم کرد تا بتوانید در زمان خرید در تهران با آشنایی با نوع سازه ها و شرایط خرید خود یکی را انتخاب نمایید.

مدل کامپوزیتی

اگر هدف شما از خرید کانکس اتاق کنترل، بکار بردن آن در فضاهای عمومی و پر جمعیت است نوع کامپوزیت نمونه ایده ال می باشد. این مدل سازه پیش ساخته شده بیشتر در شهربازی و مکان های عمومی چون پارکینگ ها کاربرد دارد. رول اجرای کنترل در این سازه به این شکل است که اپراتور در مکان مورد نظر قرار می گیرد و شرایط موجود را از طریق پنجره این سازه کنترل می کند.

زمانی شما می توانید کانکس اتاق کنترل کامپوزیتی را خریداری کنید که فضایی دنج و با ویوی عالی داشته باشید. باید این مکان سبب تردد در رفت و آمد عابر پیاده یا ماشین آلات نگردد.

بیشتر بخوانید: کانکس رستوران

اگر از این سازه برای شهر بازی استفاده می کنید تا تجهیزات توسط یک فرد اپراتور متخصص کنترل شود گزینه بسیار ایده الی است. چرا که علاوه بر دکوری زیبا شخص دیگر امکان دسترسی به تجهیزات برای روشن کردن و متوقف کردن آن وجود ندارد. در ضمن وجود یک فضای بسته و دارای سقف، تجهیزات را از شرايط جویی چون برف و باران و حتی تابش خورشید مصون نگه می دارد.

ساندویچ پانلی

کانکس اتاق کنترل گاهی در شرايط جوي قرار می گیرد که دارای دمای هوای بسیار سردی است یا در شرایط بسیار گرمی استفاده می شود. به دلیل استفاده از مصالح ویژه و خاص در ساخت کانکس ساندویچ پانلی اپراتور در این سازه محفوظ می ماند. چرا که عایق پلی‌پورتان اجرا شده در سازه، کاربر را از جو سرمای شدید یا گرمای شدید مصون نگه می دارد. خریدار باید در زمان خرید به پنجره دوجداره این محصول توجه نماید. چرا که اگر از پنجره تک جداره استفاده شده باشد عایق اجرا شده در بدنه ان بی فایده خواهد بود. پنجره تک جداره به آسانی امکان جابجایی هوا را از فضای داخل به بیرون یا از بیرون به داخل را میسر خواهد کرد. همچنین باید درب این سازه از نوع پانل دیواری باشد یعنی مصالح سازه اجرا شده در کل سازه و درب آن یکی باشد.

اتاق فرماندهی

این اتاق همان کانکس اتاق کنترل است تنها تجهیزات اجرایی این سازه بیشتر است و بزرگتر ساخته می شود. در این سازه شما به آسانی می توانید چند دستگاه مختلف را کنترل کنید. به بیان دیگر امکان فرماندهی یک دستگاه با چند قابلیت در این سازه وجود دارد.

شاخص های اصلی انتخاب کانکس اتاق کنترل

قبل از خرید کانکس اتاق کنترل باید معیار هایی برای خرید داشته باشید تا بتوانید در بین انواع این سازه های پیش ساخته شده گزینه ای مناسب را انتخاب کنید.

انتخاب کانکس اتاق کنترل

ابعاد سازه

در واقع در بین سازه های تولید شده نمی توان گفت همه آنها متناسب با همه دستگاه ها می باشند. چرا که هر دستگاهی از تابلوی فرمان و سویچ مشخصی برخوردار می باشد که از نظر سایز و ابعاد با یکدیگر متفاوت می باشند. اگر برای تجهیزات کنترل دستگاه مورد نظر شما سازه پیش ساخته ای متناسب با آن وجود نداشته باشد می توان آن را سفارش داد.

بیشتر بخوانید: مجوز ساخت کانکس

اسکلت و شاسی کانکس اتاق کنترل

در زمان ساخت سازه های سفارشی یا تولید نمونه های خاص باید میزان وزنی که یک سازه باید تحمل کند مشخص شود و متناسب با کاربرد سازه اسکلت و شاسی آن اجرا شود.

عایق اجرا شده در سازه پیش ساخته شده

انتخاب هر سازه و عایق اجرا شده آن باید متناسب با محیط اجرایی پروژه باشد. اگر این سازه را برای یک محیط  خیلی گرم یا سرد می خواهید انتخاب یک سازه با عایق اجرای پلی یورتان مناسب است. اما اگر عایق صوتی برای سازه انتخابی مهم است که اپراتور از صدای زیاد در امکان باشد سازه ای با عایق صوتی پلی استایرن مناسب است. اما اگر سازه را برای کنترل دستگاه در یک محیط شرجی و پر رطوبت می خواهید نمونه سازه های ساندویچ پانلی گزینه مناسب است.

پوشش بیرونی کانکس اتاق کنترل

پوشش بیرونی یک سازه بیشتر در معرض آسیب هایی چون پوسیدگی قرار می گیرد. در زمان انتخاب باید سازه را از نظر رنگ پلی‌یورتان و پوشش اجرایی بر روی سطح بیرونی بررسی کرد. همچنین بر روی قطعات آن چربیگیری انجام شده باشد.

نظرات خود را بنویسید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس