کانکس کودک

کانکس کودک

از جمله کانکس هایی که امروزه افراد زیادی تمایل دارند از آن به عنوان یک فضای اختصاصی برای کودکان خود استفاده نمایند کانکس کودک است. این کانکس ها با جزئیات و ویژگی های منحصر به فردی طراحی و تولید می شود که کودکان را برای یک زندگی مستقل در آینده آماده می نمایند.

خرید کانکس کودک و آشنایی با آن

امروزه بیشتر سازه ها دارای فضای اختصاصی برای کودکان هستند و افراد تمایل زیادی دارند که که فرزندان خود را از کودکی به صورت کاملا مستقل پرورش دهند. داشتن اتاق های مجزا و یا فضاهای اختصاصی کمک زیادی در ایجاد حس استقلال در کودکان می نمایند.
ساخت کانکس های اختصاصی برای این افراد برای ایجاد این حس بسیار مهم است. ساخت این کانکس ها با توجه به چند نکته مهم صورت می گیرد.

 

کانکس کودک

 

مشخصات کانکس های کودک

کانکس های کودک دارای طراحی های مختلفی هستند که باعث می شود تا برای کودکان جذابیت بیشتری به همراه داشته باشد. اما معمولا سن کودک در طراحی و ابعاد کانکس کودک نقش مهمی دارد. با بزرگ تر بودن کودکان ابعاد بزرگ تر و امکانات در نظر گرفته شده در آن بیشتر می شود. اما در کل در کانکس کودک دارای چند مشخصه کلی است که با نظر سفارش دهنده این مشخصه ها در آن رعایت می شود.
طراحی کانکس های کودک بیشتر شبیه به نقاشی های فانتزی بوده و به شکل های مختلفی انجام می شود. ساختاری شبیه به کشتی و یا نقاشی های خود کودکان بیشترین محبوبیت را در میان مصرف کنندگان این محصولات دارد. به علت نصب این کانکس ها در محوطه های باغ یا حیاط منازل معمولا سطح آن از زمین فاصله داشته و با ارتفاع حدود 15 تا 20 سانتی متری از زمین بر روی پایه قرار می گیرد. این ارتفاع کمک می کند تا جانوران به راحتی وارد فضای کانکس کودک نشوند.

 

Child Connex 2 - مامیس کانکس

امکانات کانکس های کودک

معمولا بسته به نظر سفارش دهنده می توان برای این کانکس ها از امکانات مختلفی استفاده نمود. اما این امکانات به سن کودک و یا فضای قرار گیری آن نیز بستگی دارد. در بعضی از مهد کودک ها از این کانکس ها جهت آموزش کودکان استفاده می شود. این کانکس ها در این محیط ها به انواع وسایل بازی نظیر سرسره و یا تاب مجهز می شود.
اما امکانات کلی که در بیشتر کانکس های کودک نصب می شود می توان به درب و پنجره، سیستم روشنایی، نصب زنگ درب و یا محلی برای قرار دادن چند گلدان گل اشاره نمود. این امکانات کمک می کند تا کودکان به خوبی با یک زندگی مستقل و واقعی آشنا شوند.

 

کانکس کودک

نکات مهم در طراحی و تولید کانکس کودک

همان گونه که گفته شد در طراحی و تولید کانکس کودک باید به چند نکته مهم توجه نمود. این نکات باعث می شود تا بتوان از این فضا بهترین و بیشترین استفاده را نمود.
سن کودک، بسته به سن کودکان می توان ابعاد و امکانات کانکس را انتخاب نمود. معمولا برای فرزندان بزرگ تر می توان از امکانات بیشتری استفاده نمود. قرار دادن کانکس در ارتفاع بالاتر و یا دو طبقه نمودن آن نیز از دیگر مواردی است که در طراحی کانکس کودک کمک می کند.
عدم استفاده از تجهیزات و امکانات خطر آفرین در کانکس کودک، در صورتی که کانکس های کودک به صورت دو طبقه طراحی شوند باشد حتما موارد ایمنی مانند ایجاد یک راه پله امن و یا نصب نرده برای پله ها رعایت شود. عدم استفاده از تجهیزات و امکانات خطر آفرین مانند سیستم گازرسانی در این فضاها نی از موارد مهم در زمان تولید این سازه ها است.
ساخت کانکس با متریال هایی نظیر چوب، کامپوزیت و یا ساندویچ پانل به ایجاد یک سازه بادوام و مقاوم در برابر انواع صدمات احتمالی نیز کمک زیادی می کند.
طراحی کانکس کودک با دیوارهایی که با رنگ شاد و جذاب رنگ آمیزی شده باشد نیز به ایجاد روحیه با نشاط در کودکان کمک می نماید.

 

کانکس کودک

فروش کانکس

کانکس های کودک با طراحی و ابعاد مختلفی طراحی و تولید می شود . این تنوع در طرح و متریال باعث می شود تا قیمت کانکس کودک نیز دارای تنوع وسیعی باشد. از جمله عواملی که بر قیمت کانکس تاثیر دارد می توان به این موارد اشاره نمود.

1- ابعاد کانکس
2- متریال کانکس
3- امکانات کانکس
4- تولید کننده کانکس

در زمان خرید کانکس باید توجه نمایید که متریال بدنه و نوع عایق به کار رفته در آن بر قیمت کانکس تاثیر زیادی دارد. برای این که از خرید کانکس احساس رضایت بیشتری داشته باشید این سازه ها را از تولیدکنندگان معتبر در این زمینه تهیه فرمایید. برای مشاهده قیمت انواع کانکس می توانید به سایت ما مراجعه فرمایید.

نظرات خود را بنویسید


اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس