کانکس بتنی پیش ساخته

کانکس بتنی ضد زلزله

پیش از پرداختن به جزئیات کانکس بتنی پیش ساخته بهتر است اندکی با ماهیت این سازه پر کاربرد آشنا شوید. همانطور که می دانید موسسات سازنده سازه های بتنی به وسیله بتن ریزی این محصولات را تولید می کنند. بعد از ساخت، این کانکس ها را جهت نصب به مکان مورد نظر انتقال می دهند.
یک خانه پیش ساخته از لحاظ ساختار و متریال، تفاوت زیادی با یک خانه عادی ندارد. این سازه ها در پروژه هایی که ساختشان به صورت سنتی است به صورت مطلوبی جای می گیرند و سازه اصلی را کامل می کنند. این کانکس ها کاربرد های خیلی زیادی دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

برای ثبت سفارش و خرید کانکس می توان به وسیله شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید، حتی می توانید فرم تماس و استعلام قیمت کانکس را در صفحه اصلی تکمیل نمایید تا مشاوران مجموعه کانکس سازی مامیس در اولین فرصت با شما تماس حاصل نمایند.

کانکس بتنی پیش ساخته چیست؟

کمپ پیش ساخته از متریال بتنی که سازه اصلی آن بر مبنای بتن ریزی می باشد را کانکس بتنی پیش ساخته می نامند. بیشتر خانه های پیش ساخته در موسسات سازنده این ساختمان ، ساخته شده و پس از آن جهت راه اندازی به مکان مدنظر منتقل داده می شوند.

این کانکس ها مانند ساختمان های عادی شامل ساختار و متریال مشابهی می باشند. اشخاصی که به ساختمانی به سبک سنتی علاقه دارند می توانند این سازه بتنی پیش ساخته را جهت کامل نمودن ساختمانشان بکار ببرند. کانکس های پیش ساخته فقط به ساختمان و  کانکس ویلایی بتنی محدود نمی شوند و اتاقک های بتنی برای نگهبانی، سرویس بهداشتی، مسکونی و حتی کانکس کارگاهی …طراحی و ساخته می شود که تنها یکی  از کاربرد های این کانکس ها می باشد.

کاربرد های کانکس بتنی پیش ساخته

کانکس بتنی پیش ساخته کاربرد بسیاری دارد و در مصارف متنوعی می توان از آن بهره برد. این کاربرد ها عبارتند از:

 • اعمال مکانی مسکونی جهت زندگی خانواده
 • اعمال مکان تفریحی در باغ یا مزرعه جهت سکونت موقتی
 • تولید اقسام ساختمان های اداری و تجاری
 • از کاربرد های کانکس بتنی پیش ساخته می توان به تولید اقسام سازه های سازمانی اشاره کرد.
 • طراحی و ایجاد اقسام سرویس های بهداشتی و حمام
 • ایجاد محلی جهت استراحت موقت رانندگان در میان راه
 • ایجاد نمازخانه های بین راهی و بین شهری
 • ایجاد اقسام منازل مسکونی پیش ساخته در هر سایز و ابعادی
 • ساخت کارگاه به وسیله سازه بتنی پیش ساخته
 • مورد استفاده در نیروهای انتظامی جهت قرار گیری نگهبانان
 • از دیگر کاربرد های کانکس بتنی پیش ساخته می توان به سکونت حراست دانشگاه، بیمارستان، ساختمان مدارس و … اشاره کرد.

موارد ذکر شده فقط بخشی کوچکی از کاربرد این سازه پیش ساخته می باشند. با بیشتر شدن جمعیت و با توجه به احتیاج مردم به محل هایی جهت استراحت ، کار، زندگی و … کاربرد این سازه نیز بیشتر می شود. فروش کانکس توسط شرکت های معتبر هم بیشتر می شود.

کاربرد کلبه بتنی

امکانات کانکس بتنی پیش ساخته

با ملاحظه به مقدار بودجه کاربر، نیاز سازه، موارد ذکر شده به وسیله کاربر و فاکتور های دیگر، امکانات یک کانکس پیش ساخته مشخص می شود. ولی در مجموع می توان امکانات زیادی نظیر موارد زیر را جهت خرید کانکس در نظر گرفت:

 1. سیستم گرمایشی توسعه یافته که به وسیله  لوله کشی درون سازه ای سبب گرم شدن محیط درون کانکس می شود.
 2. بکارگیری شومینه جهت گرم بودن داخل سازه.
 3. بکارگیری پکیج و شوفاژ جهت گرمایش داخل سازه
 4. بکارگیری سامانه های برودتی نوین و یا ساده در سرد نمودن سازه در فصل های گرم
 5. کابل کشی برق و تلفن به همراه لوله کشی آب و گاز
 6. بکارگیری متریال متنوع در طراحی و تولید درب و پنجره های سازه بتنی پیش ساخته
 7. نورپردازی نوین یا ساده با ملاحظه به مقدار بودجه و هزینه اختصاص داده شده.

افزون بر موارد ذکر شده، خیلی از کاربران علاقه زیادی به امکانات بیشتر و ویژه نظیر کرکره برقی، درب خودکار و… دارند. این امکانات باید به وسیله کاربر و با توجه به نیازش مشخص شوند.

قیمت کانکس بتنی پیش ساخته

قیمت کانکس بتنی پیش ساخته معمولا قبل از هر چیزی به ابعاد و سایز آن بستگی دارد. به عنوان مثال نرخ سازه های پیش ساخته و کانکس 6 متری در قیاس با سازه بتنی پیش ساخته و کانکس 12 متری کاملا متفاوت می باشد. مسلما هر چه ساختمان پیش ساخته مورد نظر بزرگتر باشد مشکلات جابه جایی و در نهایت قیمت کانکس هم افزایش می یابد. این سازه با ملاحظه به نقشه و مساحتی که دارد در چند پانل تولید شده و پس از آن در محل مدنظر کنار هم قرار داده می شوند.
در نهایت به یک سازه واقعی مبدل می شود. وزن این سازه  با توجه به هر متر مربع حداکثر نیم تن می باشد. در مجموع قیمت کانکس بتنی پیش ساخته با ملاحظه به فاکتور های زیر محاسبه می شود:

 • نوع و مقدار متریال و مواد اولیه
 • ابعاد و سایز کانکس پیش ساخته بتنی
 • نیروی کار به کار گرفته شده جهت ساخت و راه اندازی آن
 • هزینه جابجایی و حمل و نقل سازه

با ملاحظه به نوسانات بازار که بر هیچکس پوشیده نیست برای اخذ نرخ این سازه پیش ساخته می توانید  با متخصصان موسسات تولید کننده معتبر تماس حاصل نمایید.

کانکس بتنی ضد زلزله

یکی دیگر از کانکس های ساخته شده در شرکت مامیس کانکس , کانکس بتنی ضد زلزله است که از اهمیت فراوانی برخوردار است و کاربردهای زیادی را در بین کانکس ها دارد . این نوع از کانکس ها همانگونه که از نامشان پیداست بدنه داخلی و خارجی این نوع از کانکس ها از بتن ساخته شده است به همین دلیل مقاوم در برابر سیل , طوفان , زلزله و دیگر بلایای طبیعی است.

کانکس بتنی ضد زلزله در ابعاد و اندازه های مختلف با توجه به سفارش مشتری در کارخانه طراحی و ساخته می شوند و در محل نصب می گردند . این نوع از کانکس ها می تواند به صورت یک طبقه و یا چند طبقه طراحی شوند بنابراین هیچ گونه محدودیتی در اندازه و ابعاد این نوع از کانکس ها وجود ندارد و با هر طرح و اندازه ی دلخواهی می توانند طراحی و ساخته شوند.

کانکس بتنی ضد زلزله

سخن آخر و نتیجه گیری

کانکس بتنی پیش ساخته همانطور که از نامش پیداست از متریال و مصالح بتنی ساخته شده است.  این سازه در موسسات تولید کننده ساخته شده و پس از آن برای نصب به محل مدنظر انتقال داده می شود. معمولا این سازه در چند پانل ساخته شده و در زمان نصب کنار هم قرار می گیرند و به یک سازه کامل تبدیل می شود.
این ساختمان پیش ساخته بتنی کاربرد های زیادی نظیر  زندگی خانواده، مکان های تفریحی، ساختمان های اداری و تجاری، سرویس بهداشتی و حمام، نمازخانه های بین راهی، استراحتگاه های بین شهری و … دارند. قیمت این سازه ها معمولا با توجه به سایز، ابعاد، نیروی انسانی به کار گرفته شده و جابجایی آن بستگی دارد. این نوع سازه بتنی پیش ساخته امکانات متنوعی دارد که هر کسی با توجه به نیاز و بودجه ای که دارد می تواند آنها را بکار ببرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا نحوه خرید کانکس بتنی ضد زلزله با کارشناسان فروش و مشاورین کانکس مامیس تماس بگیرید.

نظرات خود را بنویسید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس