کانکس غذاخوری چیست؟

کانکس غذاخوری چیست؟

امروزه از کانکس به دلایل مختلفی در مشاغل مختلف استفاده می شود. شاید مهمترین دلیل برای استفاده از کانکس غذاخوری سادگی در حمل و نقل و هزینه بسیار کم آن نسبت به راه اندازی یک رستوران باشد. در این مقاله با این سازه و ویژگی های آن بیشتر آشنا می شوید.

کانکس غذاخوری چیست و چه کاربرد هایی دارد

شاید در سطح شهر کانکس هایی را دیده باشید که به عنوان رستوران های سیار به مشتریان سرویس ارائه می دهند. معمولا افرادی که در پی راه اندازی مکان هایی برای کسب و کار هستند به کانکس ها به عنوان یک گزینه مناسب و کم هزینه برای راه اندازی یک رستوران فکر می کنند. علاوه بر کم هزینه بودن که مهمترین اصل برای شروع یک کسب و کار است، عواملی همچون سرعت در ساخت و حمل و نقل و جابجایی راحت کانکس به کانکس این ویژگی را بخشیده است که این افراد در شروع کار به آن به عنوان اولین گزینه فکر کنند.

بیشتر بخوانید: کانکس های خدماتی و انواع آن

کانکس غذاخوری چیست؟

مشخصات فنی کانکس های رستوران

معمولا کانکس غذاخوری با ابعاد مختلف با اندازه دلخواه مشتری تولید می شود. توجه به تعداد افرادی که هر روز از این سازه استفاده می نمایند و در آن تردد می کنند به انتخاب ابعاد آن کمک می کند. برای ساخت این سازه از تیر آهن به عنوان شاسی استفاده می شود. توجه نمایید که ضخامت تیر آهن نیز بسته به نفرات مصرف کننده از کانکس غذاخوری متفاوت است. هر چه تعداد نفرات بیشتر ضخامت و قطر تیر آهن نیز بیشتر می شود.

برای اسکلت بندی کانکس نیز از پروفیل های آهنی که به ضخامت های مختلف تولید می شود استفاده می شود. در صورتی که از این کانکس در محل های مرطوب و یا محیط های بارانی استفاده می شود بر روی بدن و اسکلت از چند لایه ضد زنگ برای جلوگیری از پوسیدگی این قسمت استفاده می شود.

بدنه در این کانکس ها از متریال های مختلف تولید می شود. ساندویچ پانل ها، ورق های کامپوزیتی و یا پانل های پی وی سی مهمترین متریال ها در بدنه این کانکس ها را تشکیل می دهند. توجه کنید که عایق بندی تمام سطوح کانکس از مهمترین موارد در هنگام ساخت سازه است.

بیشتر بخوانید:نکات مهم برای خرید کانکس با کیفیت

کانکس غذاخوری چیست؟

مزایای کانکس رستوران

هزینه پایین ساخت و راه اندازی
سرعت بالا در ساخت
حمل و نقل و جابجایی راحت
مقاومت بالا در برابر انواع صدمات فیزیکی و زلزله
مقاومت زیاد در برابر شرایط مختلف جویی و نور خورشید
بهره بردن از انواع خدمات و امکانات رفاهی در آن
تنوع در تولید در ابعاد و اندازه های مختلف
تولید با انواع متریال های مختلف بدنه
استفاده از این کانکس ها به عنوان کانکس فست فود سیار، کانکس رستوران، کانکس های آشپزخانه

بیشتر بخوانید:طراحی و ساخت انواع کانکس

کانکس غذاخوری چیست؟

امکانات کانکس غذاخوری

این کانکس ها از کلیه امکانات رفاهی و شهری در خود بهره برده است. از جمله می توان در این کانکس ها از سیستم تهویه مطبوع استفاده نمود. سیستم برق کشی، لوله کشی آب و گاز، نصب آبگرمکن، نورپردازی داخلی و نمای بیرونی و همچنین در نظر گرفتن فضایی برای سرویس بهداشتی در این کانکس ها از مهمترین امکانات در آن است.

از دیگر امکانات که می توان با توجه به ابعاد کانکس برای آن در نظر گرفت می توان به سالن های غذاخوری در ابعاد متفاوت در آن اشاره نمود.

کانکس غذاخوری چیست؟

قیمت کانکس های غذاخوری

عوامل مختلفی در تعیین قیمت کانکس غذاخوری تاثیر گذار است. اما چند ویژگی مهم باعث می شود تا بعضی از انواع کانکس ها از انواع دیگر قیمت بیشتری داشته باشند. از مهمترین مواردی که قیمت کانکس را افزایش می دهد می توان به ابعاد آن اشاره نمود. هر چه کانکس ها از ابعاد بیشتری برخورداری باشند قیمت بیشتری خواهند داشت.

از دیگر عوامل می توان به نوع متریال بدنه و نوع عایق بندی کانکس غذاخوری اشاره نمود. در ساخت بدنه از متریال های مختلف استفاده می شود. همچنین عایق بندی بدنه و سقف کانکس نیز ممکن از فوم پلی اورتان، پلی استایرن و یا متریال های دیگر باشد.

نوع امکانات و همچنین تعداد آن نیز در تعیین قیمت این سازه تاثیر زیادی دارد. توجه کنید که نوع کانکس غذاخوری نیز تاثیر زیادی بر تعیین قیمت آن دارد. بعضی از این کانکس ها تنها به عنوان پخش کننده غذا مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع دارای ابعاد کوچک تر و قیمت کمتری هستند. همچنین از بعضی از کانکس های غذاخوری به عنوان کانکس های فست فودی استفاده می شود که این نوع کانکس غذاخوری نیز عوامل تعیین کننده قیمت ویژه ای دارند.

برای خرید کانکس در طرح ها و ابعاد مختلف با بهترین متریال و بالاترین کیفیت می توانید به سایت ما مراجعه و با کارشناسان در این سایت مشاوره نمایید. فروش کانکس های غذاخوری پیش ساخته نیز در این سایت با قیمت بسیار مناسب نیز صورت می گیرد. برای کسب اطلاع از نحوه خرید و یا سفارش ساخت انواع کانکس به این سایت مراجعه فرمایید.

نظرات خود را بنویسید


اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس