کانتینر مامیس

انواع کانتینر مامیس

همانگونه که در توضیحات بالا آمد این سازه ها دارای کاربرد مختلفی می باشند و همین تنوع کاربرد باعث بوجود آمدن انواع کانتینر شده تا هرکدام بصورت اختصاصی برای محصولات و کالا ها با ابعاد مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

کانتینر در اصل یک جعبه فلزی است که دارای ابعادی متناسب با استاندارهای جهانی است. ابعاد استانداری که در دنیا برای آن تعریف شده است عبارت است از ۲۰ فوت و ۴۰ فوت.

کانتینرها برای حمل و نقل بار تولید و استفاده می شوند. این محصولات دارای بدنه فلزی می باشند که کف آنها با استفاده از چوب ساخته می شود. چوب های استفاده شده در کف آن را پالت می نامند که در حقیقت چوب روغن اندود است.

برای جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی در مقابل رطوبت هوا بدنه خارجی آن را با ضد زنگ عایق کاری می کنند. کانتینرها در تمام روش های حمل و نقل هوایی ، زمینی و دریایی استفاده می شوند. در حقیقت کانتینر اتاقک های فلزی هستند که همچنین برای نگهداری لوازم و وسایل کالا بکار می رود.

کانتینر  کانکس مامیس

کانتینرهای تولیدی کانکس مامیس مطابق با استاندارهای تولید جهانی است.  کانکس مامیس می تواند این محصول را در ابعاد ۲۰ فوت (۶ متری) و ۴۰ فوت (۱۲ متری) به مشتریان عزیز ارائه کند. کانتینرهای دست دوم موجود در شرکت محصول کشورهایی همچون چین، امریکا، ژاپن و سنگاپور و چندین کشور دیگر می باشند.

کانتینر های ایرانی فقط در اندازه ۲۰ فوتی تولید شده که استاندارد های لازم برای استفاده در کشتیرانی و حمل و نقل دریایی را ندارند. .

جنس بدنه کانتینر ها از ورق های آهن بوده و از ضدزنگ و رنگ برای عایق کاری آن ها استفاده می شود و در کف آن تخته های روغن اندود قرار می گیرد.

کانتینر مسکونی

 کانتینر مسکونی همان کانتینر استاندار می باشد ،جهت استفاده مسکونی بایداز عایق سرما و گرما برخوردار باشد.
ساخت کار به این صورت می باشد که ابتدا کانتینر رفع معایب می شود سپس زنگ زدایی می گردد و بعد توسط جوشکاران از درون با استفاده از پروفیل ۴۰*۴۰ قید بندی می شود و سپس برشکاران ماهر جای درب و پنجره ها راروی بندها مشخص کرده و سپس در مرحله عایق کاری و بعد دیوار پوش ام دی اف یا پی وی سی انجام می گیرد.پس از آن کف پوش نصب شده و سپس کانتینر آبندی شده و بعد نقاشی و رنگ آمیزی و در مرحله آخر برق کشی استاندارد انجام می گیرد و به اینگونه کانتینر مسکونی آماده به بهره برداری می رسد.
جهت مشاهده کانتینرهای مسکونی به گالری محصولات مراجعه نمایید.

طراحی سه بعدی کانتینر مسکونی

این مرحله در ساخت یک کانتینر مسکونی بی عیب و نقص و مطابق با آنچه در ذهن شما پی از اقدام به این کار نقش بسته است بسیار مفید بوده و پیشنهاد می کنیم برای طراحی سه بعدی کانتینر مسکونی از نرم افزار های کامپیوتری نظیر تریدی مکس و راینو استفاده کرده و همچنین برای نقشه ها و پلان های دوبعدی نیز از اتوکد استفاده کنید.

تزئین کانتینر مسکونی

تزئینات و یا همان دکوراسیون داخلی کانتینر مسکونی باید بگونه ای باشد که حس آرامش بخش فضای یک خانه را به باشنده القا کند و در عین حال دارای دوام و پایداری مناسبی در برابر انواع شرایط اقلیمی باشد.استفاده از لمینت پارکت برای کف سازه ، دیوار پوش های پی وی سی برای دیواره ها و سقف پیشنهاد ویژه ما برای تزئین فضای داخلی می باشد.

عایق بندی کانتینر مسکونی

این مورد در ساخت کانتینر مسکونی بسیار حائذ اهمیت بوده چرا که جداره های خارجی آن را ورق های فولادی تشکیل داده اند و اگر بخوبی دیواره ها و سقف عایق بندی نشود در تابستان فضای داخلی بسیار گرم و در زمستان سرد خواهد بود. برای عایق بندی جداره های این سازه می توان از انواع روش ها و مصالح استفاده کرد که پشم سنگ ، فوم ، پلی استایرن و پلی اورتان معمول ترین آنها بوده اما نوع پلی اورتان بهترین گزینه خواهد بود.

امکانات کانتینر مسکونی

هر آنچه در یک ویلا یا خانه مسکونی وجود دارد می توان در جز امکانات کانتینر مسکونی در نظر گرفت. بخش هایی مانند بازشو ها و پنجره ها ، اتاق خواب ها و آشچز خانه و همچنین سرویس های بهداشتی. تمامی اینها به برنامه ای که در ابتدا تعیین کرده و نقشه هایی که برای ساخت ترسیم کرده اید بستگی داشته و مطابق همان برنامه ها می توانید در فضای داخلی آنها را قرار دهید و در این مورد محدودیتی وجود ندارد.

انواع کانتینر مسکونی

کانتینر مسکونی را به روش ها و سبک های مختلف با ابعاد و امکانات متفاوتی می توان طراحی و تولید نمود که در ادامه چند نمونه از معمول ترین آنها را تشریح کرده ایم. انتخاب یکی از این موارد بستگی به مقدار فضای مورد نیاز و البته بودجه خریدار خواهد داشت.

کانتینر مسکونی دوقلو

در این روش برای افزایش مقدار فضای زیر بنا و از همه مهمتر عرض سازه اقدام به ساخت کانتینر مسکونی دوقلو می کنند که در واقع دو  کانتینر ۲۰ یا ۴۰ فوت را در کنار یکدیگر قرار داده و یک طرف دیواره هر کدام را حذف و آن دو را با جوش ممتد به یکدیگر متصل می کنند. این کار باعث می شود پلان مناسب تر با تقسیمات استاندارد برای اتاق خاب ها و دیگر فضا های فرعی در اختیار داشته باشیم.

کانتینر مسکونی ۴۰ فوت

در برخی موارد به دلایلی از جمله کمبود فضایی که در اختیار داریم فقط از یک کانتینر ۴۰ فوت برای ساخت سازه مسکونی استفاده می کنیم. در چنین حالتی باید از نوع های کیوب یا همان ارتفاع بلند استفاده کرده و معمولا در آن فقط یک اتاق خواب می توان تعبیه نمود. عرض این بنا نیز کمی باریک تر از حالت دوقلو بوده که در واقع عرض فضای داخلی ۲٫۴ متر خواهد بود.

خرید کانتینر

خرید و فروش کانتینر
کانکس مامیس بزرگترین مرکزخرید و فروش کانتینر ۲۰ فوت و ۴۰ فوت می باشد. کانکس مامیس کانتینر های دست دوم شما را در تهران و شهرستان به بالاترین قیمت خریداری می نماید. مشتریان عزیز جهت اطلاع از قیمت کانتینر لطفا با کارشناسان مامیس تماس حاصل نمایید.
کانتینرها ی ۲۰ فوت و ۴۰ فوت برای حمل و نقل بار تولید و استفاده می شوند. این محصولات دارای بدنه فلزی می باشند که کف آنها با استفاده از چوب ساخته می شود. چوب های استفاده شده در کف آن را پالت می نامند که در حقیقت چوب روغن اندود است .برای جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی در مقابل رطوبت هوا بدنه خارجی آن را با ضد زنگ عایق کاری می کنند. کانتینرها در تمام روش های حمل و نقل هوایی ، زمینی و دریایی استفاده می شوند. در حقیقت کانتینر اتاقک های فلزی هستند که همچنین برای نگهداری لوازم و وسایل کالا بکار می رود.

ابعاد دقیق کانتینر ۲۰ فوت

 طول خارجی (پشت تا پشت) : ۶٫۰۵۸ متر * طول داخلی : ۵٫۷۱۰ متر * عرض خارجی (پشت تا پشت) : ۲٫۴۳۸ متر * عرض داخلی : ۲٫۳۵۲ متر  * ارتفاع خارجی (پشت تا پشت) : ۲٫۵۹۱ متر * ارتفاع داخلی کانتینر ۲۰ فوت استاندارد : ۲٫۳۸۵ متر  * عرض درب : ۲٫۳۴۳ متر  * ارتفاع درب : ۲٫۲۸۰ متر * حجم داخلی : ۳۳٫۱ متر مکعب  *  وزن خالص کانتینر ۲۰ فوت : حدود ۲٫۲ تن * حداکثر وزن سازه با بار مجاز : ۲۸٫۲ تن

ابعاد دقیق کانتینر ۴۰ فوت

مشخصات کلی و ابعاد دقیق کانتینر ۴۰ فوت استانداردعبارت است از : طول خارجی (پشت تا پشت) : ۱۲٫۱۹۲ متر * طول داخلی : ۱۲٫۰۳۲ متر * عرض خارجی (پشت تا پشت) : ۲٫۴۳۸ متر * عرض داخلی : ۲٫۳۵۲ متر  * ارتفاع خارجی (پشت تا پشت) : ۲٫۵۹۱ متر * ارتفاع داخلی کانتینر ۴۰ فوت استاندارد : ۲٫۳۸۵ متر  * عرض درب : ۲٫۳۴۳ متر  * ارتفاع درب : ۲٫۲۸۰ متر * حجم داخلی : ۶۷٫۵ متر مکعب  *   وزن خالص کانتینر ۴۰ فوت : حدود ۳٫۸ تن * حداکثر وزن سازه با بار مجاز : ۳۰٫۴ تن

کانتینر ۴۰فوت

مشخصات فنی کانتینر ۲۰ فوت و ۴۰فوت  :
کانتینر۲۰ فوت (۶متری ۵۰/۲×۶).
کانتینر۴۰ فوت (۱۲متری ۵۰/۲×۱۲)
ارتفاع استاندارد cm60/2 معمولی
ارتفاع بلند HQ (های کیوپ) cm90/2

کانتینر ۲۰ فوت

کانتینر ۲۰ فوت HQ

کانتینر ۲۰ فوت High Cube  جعبه های فلزی بزرگی هستند که در ابعاد حدودی ۶ * ۲٫۵ متر در طول و عرض در مقدار ارتفاع میباشد ، از این رو به کانتینر های کیوب، کانتینر ارتفاع بلند هم گفته میشود .

کانتینرهای تولیدی کانکس مامیس مطابق با استاندارهای تولید جهانی می باشد . کانکس مامیس می تواند این محصول را در ابعاد ۲۰ فوت (۶ متری) و ۴۰ فوت (۱۲ متری) به مشتریان عزیز ارائه نماید. کانتینرهای دست دوم موجود در شرکت محصول کشورهایی همچون امریکا، ژاپن ، چین و سنگاپور و چندین کشور دیگر می باشند.

جنس بدنه کانتینر ها از ورق های آهن بوده و از ضدزنگ و رنگ برای عایق کاری آن ها استفاده می شود و همچنین در کف آن تخته های روغن اندود قرار می گیرد.

نکات قابل توجه درمورد کانتینرها

**درجه حرارت

فولاد گرما را به خوبی هدایت می کند. کانتینرهایی که برای اسکان مردم استفاده میشوند در محیط با تغییرات شدید دما، باید عایق بندی بهتری نسبت به سازه های دیگر مانند آجر یا چوب داشته باشند.

**عدم انعطاف پذیری

اگرچه کانتینرها را به راحتی می توان با هم ترکیب کرد تا فضاهای بزرگتری ایجاد شود اما ایجاد فضاهای مختلف با توجه به اندازه های استاندارد آن ها گرانتر و زمانبرتر است. کانتینرهای با بیش از ۴۰ فوت نیز وجود دارند که استفاده از آن ها در مناطق مسکونی دشوار می باشد.

**رطوبت

همانطور که گفته شد یک جداره ی فولادی گرما را هدایت می کند، در هوای معتدل، هوای مرطوب داخل بر ضد فولاد با آن ترکیب شده و به زنگ زدگی منجر می شود مگر این که فولاد به خوبی عایق بندی شده باشد.

**موقعیت ساختمانی

در اغلب مواقع اندازه و وزن کانتینر باعث می شود برای جابه جایی آن ها وقراردادنشان بر روی هم نیاز به جرثقیل ضروری باشد.

**مجوزهای ساختمان

استفاده از فولاد برای ساخت و ساز در حالی که ساخت و سازهای صنعتی شایع است، برای ساختمان های مسکونی غیرمعمول می باشد و اخذ مجوزهای آن ممکن در بعضی مناطق مسکونی مشکل باشد چرا که شهرداری ها قبلا با این نوع از ساخت وسازها مواجه نشده اند.

**کف چوبی

کف کانتینرها هنگام ساخت حاوی موادی از حشره کش ها میباشد که قبل از سکونت انسان در آن باید سم زدایی و یا کف ها با متریال دیگری جایگزین شوند.

**حلال ها

حلال های رنگ ها و مواد دیگر استفاده شده ممکن است مضر باشد.

**خسارت

کانتینرها ممکن است در هنگام استفاده به دلیل اصطکاک، ساییدگی، برخورد اتفاقی و یا نیروی بارهای وارده ی بیش از اندازه استاندارد آسیب های جدی ببینند و اگر قاب کانتینرها دچار تاب و یا پیچش شده باشد اغلب از رده خارج می شوند.

**ضعیف بودن سقف

اگرچه دو انتهای کانتینر بسیار قوی است اما سقف آن قوی نیست و محدودیت وزن ۳۰۰ کیلوگرم پیشنهاد می گردد.