انواع کانکس نانوایی

خرید کانکس نانوایی در تهران + انواع آن (سیار و ثابت)

خرید کانکس نانوایی در تهران با انواع ثابت و سیار در شرکت های معتبر و به صورت حضوری یا آنلاین انجام می شود. زیرا اساسی بودن این ماده غذایی در سفره خانوار، ماشینی شدن صنعت نان و کمبود وقت جهت ایستادن در صف های وقت گیر نانوایی، نیاز به کانکس را افزایش داده است. پس برای خرید این نوع کانکس ها به شکل ثابت و سیار در تهران می توان به سایت معتبر mamisconex.com مراجعه کرد و مناسب ترین آن ها را بسته به نیاز منطقه انتخاب نمود.

انواع کانکس نانوایی

کانکس نانوایی

انواع کانکس نانوایی بسته به محیط قرارگیری، تنوع پخت نان و کارکرد، طراحی و تولید می شوند که با یکدیگر تفاوت هایی نیز دارند. البته هدف از ساخت این نوع کانکس ها، پخت نان به شکل ساده و یا عرضه نان های متعدد به افراد در همان محیط است. بنابراین انواع کانکس مختص نانوایی شامل کانکس برای عرضه نانو، کانکس برای تهیه و توزیع نان و کانکس نان فانتزی می باشند که به شرح زیر هستند.

کانکس برای عرضه نان

در این نوع کانکس نانوایی چندین طبقه و ویترین برای نگهداری از نان های مختلف در همان محیط طراحی می شوند. البته بخشی از کانکس مختص به صندوق بوده که مشتری بعد از دریافت نان، مبلغ مدنظر را پرداخت می نماید. همچنین ورود افراد به داخل این نوع کانکس ها ممنوع بوده و بایستی از بیرون خرید خود را انجام دهند. درنتیجه فقط فروشنده در بخش داخلی کانکس قرار خواهد گرفت.

کانکس تهیه و توزیع نان

طراحی کانکس نان برای تهیه و توزیع باید به گونه ای باشد که فضا وسیع تر و بزرگتر در نظر گرفته شود. زیرا تجهیزاتی همچون فر، تنور، چانه گیر، خمیر ساز و … در آن قرار می گیرد. همچنین استفاده از فوم های ضد حریق یا فوم پشم سنگ پانلی در این نوع کانکس ها ضروری بوده تا در مقابل حرارت بالا، مقاومت لازم را داشته باشد. زیرا این نوع فوم ها به محض وقوع آتش بدون نیاز به نیرو بیرونی یا وسیله آتش نشانی خاموش می شوند.

بیشتر بخوانید: الاچیق پشت بامی

کانکس نان فانتزی

فضاسازی و طراحی در این نوع کانکس نانوایی به گونه ای است فضاهای مختلف برای جداسازی و نگهداری نان های متعدد انجام می شود. در حالت کلی کانکس نان فانتزی، کانکس تهیه و توزیع نان و کانکس برای عرضه نان به تفکیک دارای ویژگی های زیر می باشند.

 • عایق بودن بدنه کانکس در مقابل آتش سوزی
 • نصب تجهیزاتی همچون تنور، فر، چانه گیر و خمیر گیر در کانکس پخت و ارائه نان
 • طراحی بخشی از کانکس جهت نگهداری مواد اولیه همچون آرد و سایر مواد مورد نیاز
 • نصب یک درب بزرگ به عنوان درب اصلی جهت حمل آسان آرد در کانکس پخت نان
 • مجهز بودن کانکس های نانوایی به محل استراحت کارکنان، سرویس بهداشتی و حمام
 • قابلیت نظافت و شست و شو و مجهز به محلی جهت خروج کف داخل کانکس بعد از تمیزکاری
 • ضد زنگ بودن و مقاومت بالای سقف و بدنه کانکس در برابر رطوبت و آب

قیمت کانکس نانوایی

قیمت کانکس نانوایی

قیمت نهایی کانکس نانوایی بسته به عوامل متعددی مشخص و تعیین می گردد. البته متقاضی با در نظر گرفتن بودجه خود می تواند یکی از شیک ترین و بهترین کانکس های نانوایی را برگزیده و خریداری نماید. زیرا این محصول دارای سیستم پیشرفته بوده و در مناطق نیازمند و محروم بهترین گزینه برای تولید می باشد. ولی قیمت کانکس از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به عوامل زیر بستگی دارد.

 • سفارشی کردن کانکس
 • نوع سازه مورد استفاده در ساخت کانکس مختص به نانوایی
 • اندازه و مساحت کل کانکس
 • نوع تجهیزات مورد استفاده در کانکس

نحوه خرید کانکس نانوایی

کانکس مختص به نانوایی از تجهیزات متفاوت و مصالح مختلف ساخته شده که باید تمام نکات را در پیش فاکتور فروشنده در نظر گرفت. زیرا تغییر ایجاد شده در هر کدام از مصالح یا کیفیت آن ها در طول عمر یا قیمت کانکس تاثیر بسزایی دارد. پس قبل از خرید کانکس مختص به نانوایی باید از نوع شاسی، اسکلت، درب و پنجره، مصالح کف سازی، عایق جداره ها، پوشش خارجی بدنه، پوشش داخلی، سیم کشی، کفپوش، قلاب، محل و تحویل کانکس مطلع شد. البته نحوه خرید این نوع کانکس ها به خود مشتری و اعتبار شرکت یا سایت فروش کانکس بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: اسکلت بتنی پیش ساخته

کاربرد کانکس نانوایی

امروزه با گسترش شهرنشینی و ایجاد شهرک های خرد و کلان در حاشیه شهرهای بزرگ، وجود مراکز خرید و فروش و دسترسی به برخی اقلام در زمان های متعدد، استفاده از کانکس نانوایی به صرفه می باشد. زیرا حمل و نقل راحت این نوع کانکس ها موجب شده که بسته به صلاحیت و نیاز به خدمات آن ها مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین اکثر مکان هایی که کانکس های مختص به نانوایی در آنجا مشاهده می شوند به شرح زیر می باشند.

 • اماکن پر تردد و پر رفت و آمد در شهرهای بزرگ همچون میادین اصلی، گذرگاه ها، متروها و … که محل گذر افراد زیادی است. همچنین در این مکان ها نانوایی وجود ندارد.
 • مکان هایی همچون شهرک های کوچک، پادگان ها، دانشگاه ها و … که افراد زیادی در آن محل وجود دارند.
 • در مواقعی که بعضی از شهرها با زلزله و سیل دست و پنجه نرم می کنند و خیلی سریع به نان نیاز دارند. زیرا ساخت یک نانوایی به شکل سنتی، پروسه مشکل و زمان بری می باشد.
 • استفاده از این کانکس ها در جاده های بین شهری به عنوان ارائه نان های محلی که خود جذب توریست را به دنبال دارد.

امکانات راحتی کانکس نانوایی

این کانکس سیار به امکانات راحتی جهت استراحت کارکنان مجهز بوده که حمام، سرویس بهداشتی، تخت خواب، تلویزیون، کولر و … را در بر می گیرد. همچنین کانکس های مختص به نانوایی کاملا مهندسی طراحی شده اند که هم برای استراحت و هم برای تولید گزینه مناسبی است. البته حمل و نقل آسان این نوع کانکس ها نیز از امکانات راحتی کانکس های نانوایی بوده که دستگاه ثابت با کامیون و دستگاه سیار با چرخ زیر کانکس جابجا می شوند.

نظرات خود را بنویسید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس