کانکس پرسنلی

کانکس پرسنلی

کانکس ها با طراحی ها و ویژگی های مختلف در امور زیادی مورد استفاده واقع می شوند. یکی از پرکاربردترین نوع این سازه ها کانکس پرسنلی است که به علت شکل ظاهری و مزایای ویژه در مکان های مختلف جهت امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به معرفی این کانکس می پردازیم.

کانکس پرسنلی و دلیل استفاده از آن

معمولا کانکس سازان با ساخت سازه های ساده از آن در اموری مختلفی نظیر اسکان کارگران یا امور اداری استفاده می نمایند. کانکس پرسنلی نیز با ظاهری بسیار ساده یکی از این نوع کانکس ها است. در این کانکس ها می توان با نصب امکانات مختلف جهت کاربری در امور مختلفی استفاده نمود. به عنوان نمونه این کانکس را می توان با نصب چند تخت به صورت کانکس خوابگاهی و یا با قفسه بندی به صورت کانکس انتشاراتی در آورد.

کانکس پرسنلی

انواع کانکس های پرسنلی

به توجه به شکل ظاهری ساده و معمولی این نوع کانکس می توان از متریال های مختلفی در ساخت این کانکس بهره برد. ساخت کانکس پرسنلی با متریال های مختلف به آن ویژگی استفاده در شرایط مختلف جوی یا کاربرهای گوناگون را می بخشد.

1- کانکس های پرسنلی با بدنه سنگین
2- کانکس های پرسنلی با متریال بدنه سبک
3- کانکس های پرسنلی با متریال سایدینگ
4- کانکس های پرسنلی با ساندویچ پانل

توجه کنید در صورتی که اقدام به خرید کانکس پرسنلی برای مناطق سردسیر را دارید بهتر است که از کانکس های ساندویچ پانلی استفاده نمایید. این نوع به دلیل استفاده از فوم های مختلف با ضخامت های ویژه قابلیت استفاده در هوای سرد را داشته و در برابر نفوذ رطوبت و شدت وزش بادهای شدید از خود استحکام بالایی نشان می دهد.
اما در صورتی که قصد نصب این کانکس را در مناطق معتدل دارید استفاده از متریال سبک در این نوع کانکس علاوه بر کاهش قیمت کانکس به حمل و نقل راحت و همینطور صرفه جویی در هزینه های کمک زیادی می نماید.

کانکس پرسنلی

کانکس سایدینگ پرسنلی

بعضی از افراد علاقمند به استفاده از کانکس هایی با طراحی زیبا و نمایی چشمگیر هستند. در ساخت کانکس پرسنلی به علت کاربری زیاد این سازه در امور مختلف از انواع متریال در بدنه و سقف آن استفاده می شود. کانکس سایدینگ نوعی سازه با نمایی بسیار زیبا است که به دلیل شکل ظاهری هم خوانی زیادی با طبیعت اطراف خود دارد. سقف کلبه مانند این کانکس پرسنلی به زیبایی بیشتر این کانکس کمک زیادی می نماید. بر روی بدنه این نوع کانکس خطوط افقی وجود دارد که به علت استفاده از نوع ورق خاص در ساخت آن است. این نوع کانکس پرسنلی برای افرادی که علاقمند زندگی در طبیعت هستند اما هزینه خرید کانکس های لوکس و ویلایی را ندارند بسیار مناسب است.

کانکس پرسنلی

موارد استفاده از کانکس های پرسنلی

در این نوع سازه با نصب تجهیزات مختلف می توان در اموری گوناگونی استفاده نمود. تجهیزات نصب شده در آن به صورت پیش فرض بوده و قابلیت تغییر را دارند. به عنوان مثال از کانکس پرسنلی می توان در کارگاه های ساختمانی جهت اسکان کارگران و یا با تغییر در تجهیزات به عنوان دفتر اداری از آن استفاده نمود. در مناطق آسیب دیده نیز کاربری این نوع کانکس بسیار چشمگیر است. از کانکس پرسنلی جهت اسکان آسیب دیدگان، کانکس های امدادی، تاسیساتی و یا کنترلی می توان استفاده نمود.

کانکس پرسنلی

مزیت استفاده از کانکس پرسنلی

کانکس های پرسنلی معمولا به صورت پیش ساخته عرضه می شوند. نصب تجهیزات نیز بر روی این سازه ها در زمان خرید صورت می گیرد. به همین دلیل در زمان خرید حتما باید از نوع کاربری آن تولید کننده را مطلع نمایید که تا تجهیزات مناسب بر روی آن نصب شود. اما به دلیل پیش ساخته بودن به سرعت قابل نصب و راه اندازی بوده و منجر به تجهیز کارگاه ها می شود.
همچنین تعمیر و ترمیم این سازه نیز به علت نوع طراحی آن بسیار ساده بوده و به سرعت قابل تعمیر و استفاده مجدد است. به همین دلایل کانکس های پرسنلی یکی از پر مصرف ترین نوع کانکس در مصارف گوناگون و در مناطق مختلف است.

کانکس پرسنلی

فروش کانکس

به علت پیش ساخته بودن این سازه تولید کنندگان انواع مختلفی از آن را تولید و در کارگاه ها نگهداری می نمایند. به همین دلیل خرید این نواع کانکس بدون هیچ گونه صرف وقت با سرعت انجام و در محل مورد نظر نصب و راه اندازی می شود. دقت در زمان خرید به چند نکته مهم باعث می شود تا از خرید خود احساس رضایت بیشتری داشته باشید.
ابعاد درقیمت کانکس نقش زیادی دارد. با افزایش ابعاد بر قیمت آن افزوده می شود.
طراحی در ظاهر و متریال بدنه نیز در زمان فروش کانکس تاثیرگذار است.
در صورت ساندویچ پانل بودن بدنه نوع فوم میانی نیز بر قیمت کانکس تاثیر زیادی دارد.
در صورتی که در مقدار بودجه محدودیت دارید می توانید انواع کانکس های پرسنلی دست دوم را نیز از تولید کنندگان و فروشندگان این سازه ها خریداری نمایید. اما حتما در زمان خرید اینگونه سازه ها با افراد متخصص و با تجربه مشورت نمایید و حتما از فروشندگان معتبر خرید خود را انجام دهید.

نظرات خود را بنویسید


اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس