راهنمای خرید کانکس های دست دوم

راهنمای خرید کانکس دست دوم

در این متن می ‌خواهیم اطلاعاتی را درباره ساختار کانکس ها و قیمت کانکس نو و قیمت کانکس های دست دوم به شما ارائه دهیم. کانکس ها بسته به سلیقه مشتریان از جنس های متفاوتی می توانند ساخته شوند.

هر بخش از کانکس ممکن است از متریال های مختلفی درست شود؛ برای مثال می توان گفت بر اساس انتخاب مشتریان گاهی از پنجره آلومینیوم و گاهی از جنس های دیگر استفاده می شود. همچنین کانکس ها همچون ابزار و وسایل دیگر می‌توانند پس از آن که فرد از آن استفاده کرد آن را به عنوان یک کانکس دست دوم به فروش برساند.

بعضی از افراد ترجیح می دهند از وسایلی استفاده کنند که نو و دست نخورده باشد، اما برخی از افراد دیگر به گونه ای می باشند که ترجیح می دهند از یک وسیله دست دوم اما سالم و ارزان قیمت استفاده کنند تا هم بتوانند کارایی مناسبی را از آن کالا به دست آورند و هم نیاز خود را با استفاده از آن، رفع کنند و همچنین بتوانند کالای مورد نیاز خود را با بهترین میزان قیمت، خریداری کنند.

با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را درباره ساختار کانکس ها، انواع مختلف کانکس، ویژگی های آن، میزان هزینه خرید یک کانکس نو و مزایای خرید یک کانکس دست دوم، در اختیار شما قرار دهیم.

ساختار کانکس ها

اسکلت بندی کانکس معمولا بر اساس سفارش مردم و در خواست آن ها، ساخته می شود. ساختار یک کانکس شامل بخش های سقف، دیوار ها و کف با پروفیل کشی استاندارد می باشد.

در کانکس ها، برای جلوگیری از زنگ زدگی به طور معمول از ضد زنگ استفاده می شود؛ همچنین نصب دیوارپوش های کانکس از مهم ترین بخش های ساختار یک کانکس است که در بازار فروش به سه نوع چاپی، معمولی و روکش دار به فروش می رسد.

از دیگر قسمت های اسکلت بندی یک کانکس، عایق بندی سقف و دیواره های آن می باشد زیرا که وظیفه جلوگیری تبادل حرارت داخل سازه ها با فضای بیرونی را به عهده دارد و اگر این سازه عایق کاری نشود، در آینده مشکلات زیادی را برای افراد به وجود خواهد آورد.

راهنمای خرید کانکس های دست دوم

انواع کانکس و ویژگی های آن

کانکس ها انواع مختلفی دارند از جمله کانکس های مسکونی، کانکس های خدمات شهری، کانکس های کارگاهی، کانکس های اداری و کانکس های سفارشی. هر کدام از این کانکس ها کارایی مخصوص خودشان را دارند و در محل های به خصوصی استفاده می شوند؛ همچنین در ساخت هر سازه باید نکات خاصی را رعایت کرد.

برای مثال در سازه های مسکونی مسائلی مانند دوام و پایداری، امنیت در برابر سرقت، زیبایی ظاهری، چیدمان فضای داخلی و ترکیب مناسب فضا ها در کنار یکدیگر باید رعایت شود. در کانکس خدمات شهری نیز، نکته ای که باید رعایت شود این است که کانکس، مناسب برای استفاده در فضاهای شهری و مکان های عمومی طراحی و تولید شود و حتما در زمان طراحی به هماهنگی بهتر آن کانکس با مبلمان شهری و برند ها مسائل این چنینی، توجه شود.

برای خرید یک کانکس می توان هم از کانکس های دست اول و هم از کانکس های دست دوم استفاده کرده. لازم به ذکر است که میان ویژگی های کانکس دست اول و دست دوم تفاوت وجود ندارد بلکه در میزان قیمت کانکس و این موضوع که آیا قبلا مورد استفاده قرار گرفته است یا نگرفته است، تفاوت هایی مشهود می باشد.

کانکس دست دوم و مزایای خرید آن

هر فرد با توجه به نوع تفکر خاص خود می تواند تصمیم بگیرد که برای خرید یک کانکس، از کانکس نو و یا از کانکس های دست دوم استفاده کند. از مزایای خرید کانکس نو می توان به این نکته اشاره کرد که می توانید اطمینان داشته باشید که قبل از شما، شخص دیگری در آن استقرار پیدا نکرده است و مورد استفاده قرار نگرفته است. اگر شما به دنبال یک خرید به صرفه، کار آمد و خوب هستید می توانید از کانکس های دست دوم برای خرید خود و رفع نیازتان، بهره ببرید.

راهنمای خرید کانکس های دست دوم

کانکس دست دوم و میزان قیمت خرید آن ها

در ایران، شرکت هایی وجود دارند که به تولید و فروش کانکس می پردازند و توانایی ساخت و تولید انواع مختلف کانکس ها را دارند. برخی از این شرکت ها، خدمات دیگری هم به مشتریان خود ارائه می دهند.

برای مثال شرکتی در ایران وجود دارد که کانکس های دست دوم را از مردم خریداری می کند و با استفاده از نظرات کارشناسان، یک قیمت عادلانه برای آن در نظر می گیرد و با همان قیمت، آن را به فروش می رساند و با این کار خود، هم برای شرکت سود خوبی به دست می آورد و هم منفعتی برای مردم دارد؛ به همین علت است که کانکس های دست دوم ارزان قیمت زیادی را می توان، به راحتی در سایت های مختلف و شرکت های تولید کانکس، پیدا کرد.

نکاتی درباره کانکس ها

همان طور که پیش از این توضیح دادیم، کانکس ها انواع مختلفی دارند و می توان آن ها را به طور آماده در محل های فروش کانکس و سایت های متفاوت، خریداری کرد. هم چنین می توان خرید کانکس را به طور سفارشی، با اندازه، رنگ، نوع و ویژگی های مورد نظر خود، تهیه کرد.

تولید کانکس در ایران، توسط شرکت های زیادی انجام می پذیرد و این شرکت ها، هر کانکسی را با توجه به نوع آن و استفاده ای که از آن کانکس می شود، تولید می کنند. برای خرید کانکس قیمت پایین می توانید با هزینه کمتری، وسیله مورد نیاز خود را به صورت کانکس دست دوم تهیه نمایید.

برای اطلاعات بیشتر ما با از طریق صفحه ارتباط با ما در تماس باشید.

راهنمای خرید کانکس های دست دوم

نصاب کانکس

نصاب کانکس برای نصب و راه اندازی انواع کانکس های مختلف

نصاب کانکس برای نصب و راه اندازی انواع کانکس های مختلف در کاربرد های مختلف : گروه صنعتی مامیس کانکس در کنار راهبرد های رضایت مشتریان ، اقدام به راه اندازی سرویس نصب کانکس در محل مشتری نموده است. تعهدات ما فقط به طراحی و ساخت کانکس خلاصه نشده و تا نصب نهایی کانکس و پشتیبانی و نگهداری بعد از نصب نیز ادامه پیدا می کند.

کار اصلی نصاب کانکس چیست ؟

همانطور که از نام این عنوان شغلی مشخص است ، نصاب کانکس وظیفه نصب انواع کانکس را بر عهده دارد. از آنجایی که صنعت کانکس سازی دارای تنوع محصول بسیار بالایی می باشد ، لذا نصب و ره اندازی انواع کانکس ها باهم متفاوت بوده و برخی از آن ها نیاز به تخصص بالایی دارد. برای مثال جهت نصب کانکس خودپرداز زیر ساخت های مختلفی از جمله زیر ساخت شبکه ، سیم کشی مناسب برق ، امکان برقراری ارتباط ماهواره ای و… در نظر گرفته شده است ، که نصب این نوع کانکس ها به تخصص بالایی نیاز داشته و بسیار متفاوت تر از نصب سایر انواع کانکس ها می باشد.

نصاب کانکس

علاوه بر تخصص های خاص ، نصاب کانکس معمولا به همراه تیم نصب در محل حاضر شده و فعالیت های لازم برای نصب اصولی کانکس را فراهم می کند. برای مثال ،

 • انتخاب محل مناسب برای نصب
 • فاصله مناسب از سطح زمین
 • تراز کردن زیر کانکس با سکوی سیمانی ، قبل از نصب کانکس
 • اتصال کابل های برق
 • اتصال لوله های آب
 • نصب و راه اندازی بخاری و کولر (در صورت استفاده و سفارش مشتری)
 • راه اندازی خط تلفن
 • نصب موارد مهم بعد از اسکان کانکس
 • و…

نصاب کانکس در چه مواردی کاربرد دارد ؟

۱- نصب اولیه کانکس

در برخی از موارد کانکس های آماده برای مشتریان ارسال می گردد که نصب آن ها آسان بوده و به تخصص بالایی نیاز ندارد ، ولی حتی در این موارد نیز توصیه مامیس کانکس استفاده از نصاب کانکس برای نصب اصولی کانکس مورد نظر می باشد. زیاد نصب غیر اصولی کانکس ممکن است عمر آن را کاهش داده و امکان وارد آمدن ضربات جبران ناپذیر به کانکس شود.

۲- جابجایی و نصب مجدد

در این حالت مشتریان از قبل کانکس خود را دارند ، و قصد تغییر مکان و جابجایی آن را دارند ، در این مورد نیز نصاب کانکس با رعایت اصول فنی و ایمنی ابتدا تمامی اتصالات را قظع کرده و بعد از آماده سازی محل جدید ، آن را منتقل نصب مجدد می کند.

هزینه نصب کانکس

هزینه نصب کانکس های مخنلف متفاوت بوده و نیاز به بررسی محل قرار گیری ، نوع نصبیات و اندازه کانکس دارد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با کارشناسان فروش ما در مامیس کانکس تماس حاصل فرمایید.

کانتینر مسکونی

کانتینر , خرید و فروش و قیمت انواع کانتینر استاندارد در اندازه های مختلف

کانتینر , خرید و فروش و قیمت انواع کانتینر استاندارد در اندازه های مختلف : ساخت انواع کانتینر در ابعاد متفاوت ، با بهترین کیفبت ساخت در گروه صنعتی مامیس کانکس ، کانتینر یکی از پر کاربرد ترین و مهمترین اجزا برای حمل کالا با کشتی از کشوری به کشور دیگر می باشد.به علت مقاومت جداره ها و نفوذ ناپذیری آنها ، در زمینه های دیگری مانند انبار کالا و دیگر مشابه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. کانکس راکو به عنوان بزرگترین مرکز خرید و فروش کانتینر در ایران  تلاش کرده اطلاعات کاملی از این سازه های فلزی را ارائه کند تا مشتریان با مراجعه به این مقاله اطلاعات مورد نیاز جهت سازه خود را بدست آورند. با مامیس کانکس همراه باشید..

کانتینر چیست

در ابتدا به برسی تاریخچه پیدایش کانتینر و دلایل گسترش آن در صنعت حمل کالا ، برگ سبز و سازمان های صادر کننده مجوز و تعین کننده استاندارد ها پرداخته و در ادامه انواع کانتینر و ابعاد دقیق آنها را مورد برسی قرار داده ایم.

چرا در حمل کالا بصورت دریایی از کانتینر استفاده می شود؟

زیرا کانتینر ها دارای بدنه فولادی با ضخامت سه میلیمتر بوده و با درب های آبند شده مانع از آسیب دیدن کالا های درون خود می شود و همچنین مانع از رسیدن رطوبت و یا آب به داخل فضای خود می شوند.اما این تنها دلیل استفاده از کانتینر در این صنعت نیست و دلایل مهم دیگری نیز باعث این کار می گردند از جمله بارگیری و تخلیه سریع کشتی ، انبار کردن و روی هم چیدن راحت کانتینر ها ، شمارش راحت کالا ها و مشخص شدن مقدار محصول حمل شده ، امنیت کالا در برابر سرقت ، کاهش هزینه های بسته بندی و انبار داری ، تسریع در انجام امور بازرگانی و گمرکی تنها بخشی از مزایای استفاده از این جعبه های فلزی می باشداما اگر بخواهیم بطور خلاصه بگوئیم کاهش هزینه های حمل کالا ، کاهش تلفات محصول در هنگام حمل ، سرعت بالا در بارگیری ،تخلیه ، آمارگیری و حمل کالا اصلی ترین مزایا و دلایل استفاده از کانتینر می باشند.

کانتینر

تاریخچه کانتینر

تولد کانتینر و حمل کالا به سبک امروزی به سالهای ۱۹۵۰ باز می گردد که شخصی بنام مالکو مکلین که خود یک راننده کامیون بود ابتدا آن را مطرح و ایده اش را به مرحله اجرا گذاشت.مکلین با مشاهده مشکلات زیادی که برای حمل کالا تویط کشتی رانی در بنادر وجود داشت به این فکر افتاد که یک سازه با استاندارد ها و ابعاد مشخص را برای این منظور طراحی و تولید کند.او ابتدا یک کشتی بخاری را مجهز به سیستم بارگیری و تخلیه کانتینر نمود و پس از موفقیت در این امر اقدام به خرید دو شرکت کشتی رانی نمود.سپس اروپا را نیز از این امر مطلع کرده و رسما در سال ۱۹۶۰ عملیات کانتینراسیون در حمل و نقل کالا شکل گرفت و تمامی خطوط کشتیرانی از این ابزار برای حمل و نقل و صادرات استفاده کردند.

سازمان ISO

شکل گیری سازمان ISO متشکل از نمایندگان کشور های مختلف برای استاندارد سازی حمل و نقل کالا از سرار سر جهان می باشد که در سال ۱۹۴۷ شکل گرفت و هر کانتینر برای اینکه بتواند در عملیات کانتینراسیون مورد استفاده قرار گیرد می بایست مجوز لازم را از این سازمان دریافت کرده باشد.

کانتینر ها را چه کشوری تولید می کند؟

در گذشته اکثر کانتینر ها تولید کشور آمریکا ، ژاپن و روسیه بودند اما امروزه تمامی کانتینر ها تولید کشور چین بوده و کمتر تولید کشور های دیگر به چشم می خورد اما تولید آنها به این سادگی ها نبوده و تحت نظارت سازمان حمل و نقل جهانی می باشد که پس از اتمام مرحله تولید مورد برسی و می بایست بتواند استاندارد و مجوز حمل از این سازمان را دریافت کند که مستلزم رعایت اصول فنی و امنیتی در تولید و کیفیت متریال بکار رفته می باشد.

برگ سبز کانتینر

همانگونه که پیشتر گفته شد هر کانتینر پس از تولید می بایست موفق به کسب تائیدیه یا همان استاندارد جهت استفاده برای حمل و نقل گردد که در این هنگام برگه ای به عنوان پروانه یا همان استاندارد تولید برای آن صادر می گردد که به برگه سبز کانتینر شهرت دارد.در این برگه اطلاعات تولید ، سال تولید ، ابعاد و تاریخ انقضای پروانه ذکر شده استو به نوعی سند کانتینر محسوب می شود.

انواع کانتینر

همانگونه که در توضیحات بالا آمد این سازه ها دارای کاربرد مختلفی می باشند و همین تنوع کاربرد باعث بوجود آمدن انواع کانتینر شده تا هرکدام بصورت اختصاصی برای محصولات و کالا ها با ابعاد مختلف مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه نمونه های پرکاربرد انواع کانتینر به همراه ابعاد و استاندارد ها و همچنین حدود قیمت آنها آورده شده است. البته تنوع کانتینر ها به این نمونه ها ختم نمی شود و در اینجا ما پر کاربرد ترین آنها را آورده و در مقالات دیگری هر کدام را بصورت تخصصی تشریح نموده ایم.

ارسال کانکس زلزله به کرمانشاه

ارسال کانکس زلزله به کرمانشاه

ارسال کانکس زلزله به کرمانشاه : زلزله اخیر کرمانشاه باعث شده است که بسیاری از افراد زلزله زده در این فصل سرد سال بدون سرپناه بمانند به همین دلیل شرکت کانکس مامیس به فکر تولید کانکس های بیشتر برای ارسال کانکس به کرمانشاه افتاده است .

ارسال کانکس زلزله به کرمانشاه

متخصصین و طراحان مامیس کانکس اقدام به طراحی و ساخت کانکس های بیشتر با قابلیت نصب در مکان زلزله زده کرده اند و در تمامی طول شبانه روز به صورت فشرده به اضافه کاری مشغول اند تا بتوانند برای اسکان افراد زلزله زده کرمانشاه کانکس هایی با کیفیت بالا را تولید و عرضه کنند .

ارسال کانکس زلزله به کرمانشاه

ارسال کانکس زلزله به کرمانشاه

علاوه بر کانکس های اسکان این شرکت اقدام به تولید کانکس هایی با قابلیت ها و کارایی های زیاد کرده است از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

کانکس های آماده برای ارسال به کرمانشاه

 • کانکس امدادی
 • کانکس بیمارستانی سیار
 • کانکس سرویس بهداشتی
 • کانکس حمام
 • کانکس روشویی
 • کانکس کارگری
 • کانکس حلال اهمر
 • کانکس مدرسه
 • و …

کانکس های مسکونی برای ارسال به کرمانشاه

آسیب های جدی زلزله باعث شده است که بسیاری از افراد بدون خانه و سرپناه بمانند بنابراین اولین اولویت در این منطقه داشتن سرپناه است که بتوان از سوز سرما در امان بود . سردی هوا در این فصل از سال باعث شده است که چادر نتواند پاسخگوی نیاز و سرپناه مناسبی برای افراد باشد به همین دلیل علاوه بر اسکان زلزله زده گان , نیروهای کارگری , نیروهای امداد و نجات نیز به داشتن سرپناه نیاز دارند تا بتوانند داخل این نوع از کانکس ها اسکان کنند . شرکت مامیس کانکس اقدام به طراحی کانکس ها در اندازه ها , ابعاد مختلف با توجه به تعداد افراد ساکن در کانکس ها می کند و بر حسب افراد ساکن در آن ( تعداد هر خانواده ) اندازه کانکس ها مشخص می گردد .

کانکس مدرسه و مهد کودک در کرمانشاه

زلزله در کرمانشاه در فصلی از سال به وقوع پیوست که تمامی دانش آموزان به مدرسه می رفتند و با آمدن زلزله بسیاری از مدارس تخریب و از بین رفتند مامیس کانکس با طراحی کانکس مهد کودک و کانکس مدرسه به فکر راه چاره برای دانش آموزان این مرز و بوم در کرمانشاه افتاده و با ارسال کانکس مدرسه و مهد کودک توانسته از باری از مشکلات را از دوش مسئولین , دانش آموزان و معلمان بردارد تا دانش آموزان از تحصل خود عقب نمانند و بتوانند داخل این کانکس ها به تحصیل مشغول شوند .

ارسال کانکس زلزله به کرمانشاه

ارسال کانکس زلزله به کرمانشاه

کانکس حمام و سرویس بهداشتی در کرمانشاه

رعایت بهداشت فردی و جمعی به سلامت افراد جامعه کمک فراوانی می کند . بنابراین ارسال کانکس حمام و سرویس بهداشتی به کرمانشاه برای افراد زلزله زده الزامی است به همین علت شرکت کانکس سازی مامیس کانکس اقدام به طراحی و تولید کانکس حمام و سرویس بهداشتی در طرح ها و اندازه های گوناگون کرده است و در ضمن این نوع کانکس ها باید مطابق با شرایط جوی منطقه ساخته شوند و ضد زلزله نیز باشند تا در صورت بروز هر گونه حوادثی در امان بمانند . وجود کانکس در کرمانشاه امروزه جز نیازهای اصلی افراد آن منطقه محسوب می شود و شرکت مامیس کانکس نیز به نوبه خود اقدام به ارسال کانکس به کرمانشاه می کند تا بتواند خدمات خود را به افراد زلزله زده کرمانشاه ارائه دهد و دردی از دوش افراد زلزله زده بردارد .

[huge_it_gallery id=”34″]

جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ی خرید و ارسال کانکس زلزله به کرمانشاه با کارشناسان فروش و متخصصین شرکت مامیس کانکس تماس بگیرید .