مزایای ساخت و استفاده از کانکس اداری

مزایای ساخت و استفاده از کانکس اداری

کانکس اداری، یکی از انواع کانکس ها یا سازه های پیش ساخته است که برای ساخت آن از مصالح پیش ساخته ای همچون ساندویچ پانل‌ها استفاده میشود و معمولا در نمایشگاه ها، کارخانه ها و پروژه های در حال ساخت و اجرا، پیاده سازی می گردد. این نوع کانکس ها غالبا به عنوان دفتر کار یک تیم اداری، مدیریتی و مهندسی مورد بهره برداری قرار می گیرند. طراحی کانکس اداری با توجه به نوع کاربری و خدمات اداره، متفاوت بوده و نسبت به سازه های سنتی از مزایای بیشتری برخوردار می باشد. در این مطلب قصد داریم ضمن بیان مشخصات کانکس دفتری، مزایا و کاربرد های آن را هم به شما معرفی کنیم.

مشخصات کانکس اداری

سازمان ها، ادارات و شرکت هایی که برای استقرار پرسنل خود آن هم به صورت موقت، نیاز به سازه های پیش ساخته و ارزان قیمت هستند، یقینا با کانکس های اداری از قبل آشنا هستند. این مدل کانکس ها که یکی از پرکاربردترین و مهمترین سازه های مورد استفاده در بسیاری از حوزه ها می باشد، به اشکالی مختلفی نظیر سالنی، دو اتاقه، دو اتاقه با سرویس بهداشتی، دو اتاقه با آبدارخانه و سرویس بهداشتی، طراحی و تولید می شوند.

موادی که برای ساخت کانکس های مدیریتی مورد استفاده قرار میگیرد، به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما به طور کلی از مصالحی همچون دیوارپوش پی وی سی، ساندویچ پانل دیواری و سقفی، سایدینگ، کامپوزیت، تخته‌های ترموود، ورق‌های گالوانیزه و اسکلت فلزی (آهنی یا فولادی) برای این کار استفاده می شود.

مزایای ساخت و استفاده از کانکس اداری

مزایای استفاده از کانکس اداری

اگر شما هم خواهان صرف کمترین هزینه و بیشترین کاربری در حوزه کاری خود هستید، استفاده از کانکس های دفتری را به شما پیشنهاد می کنیم که از مزایای زیر برخوردار می باشند:

به راحتی می توانید در هر کجایی که باشید یک مکان اداری کامل داشته باشید. گفتنی است که در این مدل ها، شما می توانید به راحتی میزهای و مبلمان ،کمدها و فایل های اداری را جا دهید. در مدل سالنی حتی می شود مبلمان پذیرایی و میزهای عسلی را نیز در آن جای داد.

امکان استفاده مجدد و یا بازیافت کانکس

در صورتی که پس از مدتی به این سازه نیازی نداشتید، می‌توانید آن را تغییر کاربری دهید یا به فروش کانکس خود به شخص دیگر بپردازید.

صرفه اقتصادی بالایی داشته و از مونتاژ و دمونتاژ راحت و آسانی برخوردار است.

امکان استقرار سریع، سهولت در جابجایی، عدم نیاز به برخی مجوز ها مانند مجوز احداث بنا

کاهش هزینه‌های اولیه مثل عدم نیاز به پی‌سازی و صرف هزینه‌های حمل مصالح.

در فضا هایی که امکان احداث سازه سنتی وجود ندارد، یک کانکس دفتری مشکل گشا خواهد بود.

این گونه کانکس ها دارای عایق های صوتی و حرارتی هستند که سبب افزایش راندمان کاری کارکنان می گردد.

تنها یک روز برای نصب و اجرای آن کافی است و در صورت تمایل می توانید ابعاد آن را تغییر دهید.

می‌توانید بر حسب کاربری و سلیقه، برای فضای اداری خود رنگ و طرح مورد نظر را در متریال های مختلف انتخاب نمایید.

مصالح با کیفیتی که در ساخت این کانکس ها استفاده شده سبب گردیده تا کیفیت کانکس به بالاترین حد خود رسیده و تا مدت طولانی بتوان از آن استفاده کرد.

مقاومت بالایی در برابر زلزله داشته و قدرت تخریب آن بسیار پایین است.

مزایای ساخت و استفاده از کانکس اداری

نکاتی که قبل از ساخت کانکس باید به آن توجه شود، چیست؟

قبل از ساخت کانکس، لازم است تا فاکتور های متعددی مورد توجه قرار گیرد تا یک کانکس مطابق با نیاز یک سازمان و اداره ساخته شود. این فاکتور ها عبارتند از:

تعداد پرسنلی که قرار است در کانکس مستقر شوند، چه نفر می باشد؟

آیا کانکس در فضای باز قرار خواهد گرفت؟

موقعیت مکانی کانکس کجاست؟ (در حیاط یک مجموعه، در پشت بام یا یک فضای مستقل)

ابعاد در نظر گرفته شده برای اجرای کانکس اداری چقدر است؟

چه امکانات و خدماتی از کانکس مورد انتظار است ؟ ( نوع کانکس انتخابی )

شرایط آب و هوایی محل استقرار کانکس چگونه است؟

در واقع، پاسخ این پرسش ها است که نوع مصالح مورد استفاده، ابعاد، نقشه، امکانات و هزینه‌های لازم برای ساخت پروژه مورد نظر را مشخص می کند و باعث می شود تا تیم سازنده انتخاب های مناسب تری انجام دهد.

مزایای ساخت و استفاده از کانکس اداری

انواع کانکس اداری

کانکس دفتری لوکس :

کانکس های دفتری لوکس که ظاهری شیک و جذاب دارند، به عنوان دفاتر مدیریتی یا اتاق انتظار ارباب رجوع، اتاق ملاقات و در مواقعی به عنوان نمایشگاه محصولات یک مجموعه، مورد استفاده قرار می گیرند. در ترکیب این نوع کانکس ها، متریال هایی مانند کامپوزیت ، چوب و شیشه سکوریت بکار برده شده که جلوه بصری خاصی به به نمای این سازه ها بخشیده است. از لحاظ ساختار و اسکلت بندی باید گفت که کانکس لوکس اداری با قوی ترین مصالح ساخته شده که سبب شده تا قیمت این سازه کمی بالاتر از نوع ساده می باشد.

کانکس دفتری ساده:

در این نوع کانکس، برخلاف نمونه قبلی که به زیبایی و نمای خارجی سازه اهمیت زیادی داده شده، کاربری و صرفه اقتصادی برتری داشته و به همین منظور با توجه به نوع نیاز ممکن است از مدل ساندویچ پانل، کانکس کارگاهی، سایدینگ، دو طبقه، پلان باز با پارتیشن های تفکیک کننده و غیره استفاده شود.

مزایای ساخت و استفاده از کانکس اداری

خرید کانکس اداری

حال پس از آشنایی با مشخصات و کاربرد های کانکس دفتری و مشخص نمودن اهداف و نیاز های خود در این مورد، در صورت تمایل برای سفارش و اطلاع از قیمت کانکس، خرید کانکس و فروش کانکس می توانید به وب سایت ما مراجعه نمایید.