وزن کانکس

اهمیت وزن کانکس 

یکی از مهم ترین عوامل در زمینه انتخاب کانکس ، وزن آن می باشد .وزن کانکس برای سفارش و خرید آن عامل بسیار مهمی است و در قیمت کانکس تاثیر می گذارد. زیرا یک فاکتور اصلی برای حمل و نقل کانکس از محل خریداری شده به محل مورد نظر می باشد. جای دیگری که وزن کانکس اهمیت دارد ، برای اجرا بر روی سازه و استراکچری دیگر  و یا قرار دادن کانکس بر روی طبقات ساختمانی  می باشد.  در ادامه این متن وزن تقریبی انواع کانکس آورده شده که می توانید از آن به عنوان راهنمای خرید استفاده کنید .البته باید توجه شود وزن کانکس برای تولیدکنندگان مختلف کمی فرق دارد و برای همگان ثابت نیست به همین جهت یک وزن تقریبی و میانگین را برایتان اورده ایم. عامل مهم در تفاوت وزن کانکس ها ، تغییر مصالح مورد استفاده است .

همچنین بخوانید:ساخت آلاچیق فلزی با کمترین قیمت

کانکس

وزن کانکس

کانکس های تولید شده در کارگاه دارای دو نوع درجه یک ( سنگین ) و درجه دو ( سبک ) می باشند . علت این تفاوت استفاده از آهن آلات سنگین تر بوده که موجب افزایش وزن کانکس می شود .

  • کانکس  ۴متری سبک  در ابعاد ۲٫۴*۴ متر دارای وزن تقریبی ۵۰۰ کیلو گرم می باشد. همین کانکس از نوع سنگین دارای وزن ۷۵۰ کیلوگرم است .
  • کانکس  ۶متری سبک  در ابعاد ۲٫۴*۶ متر دارای وزن تقریبی ۸۰۰ کیلو گرم می باشد. همین کانکس از نوع سنگین دارای وزن ۱۰۰۰تا ۱۲۰۰ کیلوگرم است .
  • کانکس  ۱۰متری سبک  در ابعاد ۲٫۴*۱۰ متر دارای وزن تقریبی ۱۴۰۰تا ۱۶۰۰ کیلو گرم می باشد. همین کانکس از نوع سنگین دارای وزن ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم است.
  • کانکس  ۱۲ متری سبک  در ابعاد ۲٫۴*۱۲ متر دارای وزن تقریبی ۱۶۰۰تا ۱۸۰۰ کیلو گرم می باشد. همین کانکس از نوع سنگین دارای وزن ۲۲۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلوگرم است.
  • کانکس ۳۶متری سبک  در ابعاد ۳*۱۲متر دارای وزن تقریبی ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلو گرم می باشد. همین کانکس از نوع سنگین دارای وزن ۲۶۰۰ تا ۳۰۰۰ کیلوگرم است.

توجه شود که وزن کانکس ها با اضافه کردن  عواملی همچون حفاظ درب و پنجره یا سرویس بهداشتی و کابینت نسبت به اعداد ذکر شده مقداری تغییر می کند .اعداد بالا فقط برای کانکس های خالص با کف تخته می باشند.

قیمت انواع کانکس

کانکس های قابل تهیه در دو نوع سفارشی و آماده موجود می باشند . با توجه به نوسانات بازار نمیتوان به طور دقیق قیمت کانکس ها را اطلاع داد . علاوه بر این با افزودن هر بخش به کانکس مانند در و پنجره و … قیمت تغییر می کند . عامل مهم در قیمت کانکس ها مصالح به کار رفته و وزن کانکس است. هرچه کانکس سنگین تر باشد مصالح مورد استفاده بهتر بوده و به دنبال آن وزن کالا نیز بالاتر می رود. کانکس های کارگاهی یکی از رایج ترین انواع کانکس ها می باشند که از قبل و به صورت آماده موجود اند و برای تهیه آن ها دیگر نیازی به صرف وقت نیست . در نتیجه به دلیل آماده بودن، قیمتشان مشخص است . اما اگر کانکس مورد نظر خود را بخواهید سفارش دهید تا طبق سلیقه شما ساخته شود ، با توجه به متریال مورد استفاده و تجهیزات و وزن، قیمتی متفاوت خواهد داشت که از قبل قابل اعلام نیست و پس از پایان کار مشخص می شود .

همچنین بخوانید:کانتینر اپن ساید چیست؟

وزن کانکس

جمع بندی

کانکس ها یکی از انواع سازه های جدید اند که  بسیار پر کاربرد می باشند. از جمله مکان های استفاده سازه در راه ها و جاده ها ، مناطق آسیب دیده ، کنار محیط های عمرانی و .. می باشد.
عمال مهم و تاثیر گذار بر کیفیت و قیمت کانکس، وزن آن می باشد. هرچه کانکس سنگین تر باشد، به این معنا است که مواد و آهن های استفاده شده در آن مرغوب تر بوده و استحکام بالایی خواهد داشت، به همین جهت وزن کانکس های سنگین نسبت به کانکس های سبک بیشتر است. با این تفاسیر اگر فکر می‌کنید برای خرید کانکس همچنان سوالاتی در ذهن شما وجود دارد، توصیه می‌کنیم به بخش تماس باما سری بزنید. کارشناسان ما راهنمایی های دقیق و کاملی را در این راستا در اختیار شما قرار خواهند داد.