وزن کانکس

اهمیت وزن کانکس 

18 مهر 1400

mamisconex

یکی از مهم ترین عوامل در زمینه انتخاب کانکس ، وزن آن می باشد .وزن کانکس برای سفارش و خرید آن عامل بسیار مهمی است و در قیمت کانکس تاثیر می گذارد. زیرا یک فاکتور اصلی برای حمل و نقل کانکس از محل خریداری شده به محل مورد نظر می باشد. جای دیگری که وزن کانکس اهمیت دارد ، برای اجرا بر روی سازه و استراکچری دیگر  و یا قرار دادن کانکس بر روی طبقات ساختمانی  می باشد.  در ادامه این متن وزن تقریبی انواع کانکس آورده شده که می توانید از آن به عنوان راهنمای خرید استفاده کنید .البته باید توجه شود وزن کانکس برای تولیدکنندگان مختلف کمی فرق دارد و برای همگان ثابت نیست به همین جهت یک وزن تقریبی و میانگین را برایتان اورده ایم. عامل مهم در تفاوت وزن کانکس ها ، تغییر مصالح مورد استفاده است .

همچنین بخوانید:ساخت آلاچیق فلزی با کمترین قیمت

کانکس

وزن کانکس

کانکس های تولید شده در کارگاه دارای دو نوع درجه یک ( سنگین ) و درجه دو ( سبک ) می باشند . علت این تفاوت استفاده از آهن آلات سنگین تر بوده که موجب افزایش وزن کانکس می شود .

  • کانکس  4متری سبک  در ابعاد 2.4*4 متر دارای وزن تقریبی 500 کیلو گرم می باشد. همین کانکس از نوع سنگین دارای وزن 750 کیلوگرم است .
  • کانکس  6متری سبک  در ابعاد 2.4*6 متر دارای وزن تقریبی 800 کیلو گرم می باشد. همین کانکس از نوع سنگین دارای وزن 1000تا 1200 کیلوگرم است .
  • کانکس  10متری سبک  در ابعاد 2.4*10 متر دارای وزن تقریبی 1400تا 1600 کیلو گرم می باشد. همین کانکس از نوع سنگین دارای وزن 1700 تا 2000 کیلوگرم است.
  • کانکس  12 متری سبک  در ابعاد 2.4*12 متر دارای وزن تقریبی 1600تا 1800 کیلو گرم می باشد. همین کانکس از نوع سنگین دارای وزن 2200 تا 2500 کیلوگرم است.
  • کانکس 36متری سبک  در ابعاد 3*12متر دارای وزن تقریبی 1800 تا 2000 کیلو گرم می باشد. همین کانکس از نوع سنگین دارای وزن 2600 تا 3000 کیلوگرم است.

توجه شود که وزن کانکس ها با اضافه کردن  عواملی همچون حفاظ درب و پنجره یا سرویس بهداشتی و کابینت نسبت به اعداد ذکر شده مقداری تغییر می کند .اعداد بالا فقط برای کانکس های خالص با کف تخته می باشند.

قیمت انواع کانکس

کانکس های قابل تهیه در دو نوع سفارشی و آماده موجود می باشند . با توجه به نوسانات بازار نمیتوان به طور دقیق قیمت کانکس ها را اطلاع داد . علاوه بر این با افزودن هر بخش به کانکس مانند در و پنجره و … قیمت تغییر می کند . عامل مهم در قیمت کانکس ها مصالح به کار رفته و وزن کانکس است. هرچه کانکس سنگین تر باشد مصالح مورد استفاده بهتر بوده و به دنبال آن وزن کالا نیز بالاتر می رود. کانکس های کارگاهی یکی از رایج ترین انواع کانکس ها می باشند که از قبل و به صورت آماده موجود اند و برای تهیه آن ها دیگر نیازی به صرف وقت نیست . در نتیجه به دلیل آماده بودن، قیمتشان مشخص است . اما اگر کانکس مورد نظر خود را بخواهید سفارش دهید تا طبق سلیقه شما ساخته شود ، با توجه به متریال مورد استفاده و تجهیزات و وزن، قیمتی متفاوت خواهد داشت که از قبل قابل اعلام نیست و پس از پایان کار مشخص می شود .

همچنین بخوانید:کانتینر اپن ساید چیست؟

وزن کانکس

جمع بندی

کانکس ها یکی از انواع سازه های جدید اند که  بسیار پر کاربرد می باشند. از جمله مکان های استفاده سازه در راه ها و جاده ها ، مناطق آسیب دیده ، کنار محیط های عمرانی و .. می باشد.
عمال مهم و تاثیر گذار بر کیفیت و قیمت کانکس، وزن آن می باشد. هرچه کانکس سنگین تر باشد، به این معنا است که مواد و آهن های استفاده شده در آن مرغوب تر بوده و استحکام بالایی خواهد داشت، به همین جهت وزن کانکس های سنگین نسبت به کانکس های سبک بیشتر است. با این تفاسیر اگر فکر می‌کنید برای خرید کانکس همچنان سوالاتی در ذهن شما وجود دارد، توصیه می‌کنیم به بخش تماس باما سری بزنید. کارشناسان ما راهنمایی های دقیق و کاملی را در این راستا در اختیار شما قرار خواهند داد.

اشتراک گذاری با:

نظرات خود را بنویسید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام مامیس کانکس
واتساپ مامیس کانکس